V roce 2014 DK1 zahájila výstavbu šesti nízkoenergetických rodinných domů V Třebovicích , které byly za 7 měsíců kompletně hotové. Pozornost si tento projekt získal rekordní rychlostí zhotovení hrubé stavby domů, které vyrostly za 25 dnů. V roce 2016 byl tento projekt nominován v kategorii rodinných domů v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje 2015.

„Nešlo jen o to postavit „šest bytů na zahradě,“, ale revitalizovat území uprostřed Třebovic, zdemolovat původní zástavbu, přivést inženýrské sítě ze vzdálenosti až 2 km, vybudovat komunikaci a dořešit majetkové vztahy se sousedy, státem i městem, zlikvidovat černou skládku…“, říká ke vzniku projektu Ing. Daniel Kozel, jednatel projekční a developerské společnosti.

v textu1


 

 

 


Domy byly projektovány jako nízkoenergetické, s náklady kolem 600 Kč na vytápění měsíčně. Požadavky investora na stavební materiál tedy zahrnovaly kromě rychlé výstavby také vynikající tepelněizolační vlastnosti a oba tyto předpoklady splnil systém Ytong. Rozhodnutí bylo podepřeno i dlouhodobými dobrými zkušenostmi společnosti DK1 s tímto materiálem. Pozornost oborových médií si získala už například jejich rekordní výstavba hrubé stavby z Ytongu v Bolaticích , kterou zvládli za 24 hodin.

U Ytongu ve své praxi stavební firmy oceňují efektivní a bezodpadové stavění i úsporu lidských zdrojů. Například strop Ekonom Strop překlene rozpětí až 6,5 m a skládá se pouze ze tří prvků – železobetonových trámců, základní vložky a snížené vložky. Montáž je rychlá, snadná a vyžaduje podstatně méně profesního umu a námahy, protože probíhá bez nadbetonávky a armovacích ocelových sítí.

v textuPoužití systému se ukázalo být výhodné nejen po stránce stavební, ale také pro výsledného uživatele. U developerského projektu je kvalitní provedení stavby, zdravé klima v budově a úsporný provoz velkou konkurenční výhodou. To u svých zákazníků potvrzují i zkušenosti z Třebovic. „Potěšilo nás, že většina nových vlastníků má blízko ke stavařině. Tudíž dokáží ocenit, co jsme vytvořili. Na minimálním prostoru uprostřed města vzniklo téměř vesnické bydlení se zahradou a vším, co je potřeba k pohodlnému žití bez zbytečných nákladů“, uvádí k výsledku Ing. Daniel Kozel.

Oceněním kvality tohoto projektu je kromě spokojených uživatelů nemovitosti i to, že projekt byl nominován jako Stavba Moravskoslezského kraje 2015.

Text nevyjadřuje názor redakce