Tokenizace je proces, který převede hodnotu firmy na blockchain, propojí ji s likviditou a přivede kapitál na projekty, které firma plánuje realizovat. Investor tak získá výměnou za své peníze token. Token je dluhopis, který má digitální podobu a je bez doby splatnosti, funguje stále. Je vázán na výsledky hospodaření firmy a je transparentní jak pro firmu, tak pro investora. Ten, kdo token vlastní, jej může obchodovat na sekundárním trhu, na burze. Pohodlně a jednoduše - z mobilu. Investor vidí, jak si firma vede a podle toho může tokeny nakupovat, prodávat nebo třeba zastavit proti půjčce. Je to transparentní a rychle likvidní aktivum.

Rozhovor s prezidentem Krypto Bankovní asociace

Token propojuje přímo investory a firmy bez potřeby prostředníků. To je přítomnost a budoucnost všech firem. Také účetnictví se stává sdílenou a transparentní hodnotou. Do dvou let bude tokenizaci potřebovat každá firma. Hovoří o tom celý svět a slovo blockchain se stává součástí podnikatelského slovníku, spelují jej média, hovoří o něm firmy i vlády. A podobně jako za První republiky, jsou to opět po sto letech právě Češi, kdo jako první na světě přichází s konkrétním a funkčním řešením. Opět je to technologie a opět se stáváme světovou velmocí. Česká Republika je centrem tokenizace. Máme zde talenty, kteří jsou světovými lídry blockchainu. A právě proto jsme k nim přizvali experty z celého světa, aby na jednom místě diskutovali, o jak významnou změnu se jedná.

Budoucnost investování je v tokenizaci. Získejte kapitál pro svoji firmu pomocí nové technologie

„Blockchain je dnes tak významný, jako byl internet před dvaceti lety. Firmy, které jej využijí, získají náskok a objeví nové trhy. O tom, jak to udělat, jaké možnosti se nabízejí a jaké nástroje můžete využít se dozvíte na První kryptobankovní konferenci na světě pořádané v Praze. Jedná se o první konferenci svého druhu a řečníky zde jsou světoví odborníci na finance, blockchain, právo, daně a na budování byznysu,“ prozrazuje Richard Watzke, zakladatel společnosti XIXOIO, která konferenci pořádá.

„Blockchain se brzy stane naším „internetem hodnot“. Budeme na něm stejně masově jako na internetu směňovat a obchodovat hudbu, byty, elektřinu, zboží, sledovat jejich původ, změnu vlastníků, provozovat „chytré“ kontrakty, hlasovat o všem možném včetně parlamentu. To vše decentralizovaně, bez jakékoliv centrální účetní, administrativní či notářské autority, k níž bychom museli mít důvěru a nějak ji kontrolovat,“ říká Pavel Kysilka, bývalý ředitel České spořitelny či guvernér ČNB, nyní expert na digitální revoluci, který bude na konferenci o tématu také hovořit.

„Poslední měsíce jezdím hodně po světě a sleduji, jak blockchain a jeho možnosti ve finanční sféře zásadně mění přemýšlení lidí i firem. Jsem velice rád, že se o tyto poznatky budu moci podělit také v České republice, navíc na takovéto zásadní události,“ prohlašuje Alex Tapscott z kanadského Toronta, spoluzakladatel Blockchain Research Institute, spisovatel, investor a poradce zaměřený na dopad nových technologií na podnikání a společnost.

Kromě Pavla Kysilky, Alexe Tapscotta, Richarda, Watzkeho a Nikolaye Rozhoka se můžete těšit například, Christopha Mussenbrocka, Letitiu Seglah, Colina Platta, Fabia Tomaschetta, Johna Winklera, Karla Fillnera, Lukáše Kovandu, Mojmíra Hampla a mnoho dalších. Počet vstupenek na tuto jedinečnou akci v unikátních prostorech Empire Hall ve Slovanském domě je omezen. Více se dozvíte na www.tokenizace.cz

 

Rozhovor s prezidentem Krypto Bankovní asociace

Text nevyjadřuje názor redakce