Jaké byly začátky Ayming v České republice?

Kristína Šumichrastová: Na začátky Ayming velmi ráda vzpomínám. Bylo mi 27 let, pracovala jsem pro Ayming ve Francii a zvažovali jsme otevření pobočky v České republice. Dostala jsem celý projekt na starost a byla to skvělá zkušenost. K dispozici jsme měla finanční podporu centrály v Paříži a metodiku pro vstup společnosti do nové země. A současně neměla žádné klienty ani žádné zaměstnance v České republice. Velkou zásluhu na tom, že jsme uspěli, mají lidé, kteří se mnou Ayming v České republice budovali.

Tomáš Uhlíř: V době mého příchodu do Ayming už pobočka velmi dobře fungovala a pracovala pro mnoho firem věnujících se výzkumu a vývoji. Současně ale existoval obrovský potenciál k dalšímu růstu. Inovativních firem v České republice přibývalo a často hledaly kvalitní poradenskou podporu. Ten potenciál se podařilo využít a za posledních 5 let tak pobočka vyrostla více než trojnásobně. Obratem, počtem klientů i zaměstnanci. Ale hlavně vyrostla odborně na úroveň mezinárodního standardu Ayming.

ayming3

 

V jakých státech Ayming působí a čemu se dále věnuje?

Kristína Šumichrastová: Ayming působí v 16 zemích světa, minulý rok jsme otevřeli pobočky na Slovensku a v USA. Pomáháme firmám optimalizovat náklady a získávat financování na projekty v různých oblastech. Hlavní službou ve všech zemích kromě Německa je právě získávání zdrojů na financování inovací, např. využívání nepřímé podpory v podobě daňového odpočtu. V Polsku se ale věnujeme také optimalizaci daní z nemovitostí, ve Francii pak také optimalizaci sociálních odvodů atp.

Tomáš Uhlíř: Mezinárodní přítomnost nám poskytuje také jedinečný benchmark. To nám umožnuje detailně srovnávat různý systémy financování inovací. Naposledy jsme tuto expertízu využili v rámci  pracovní skupiny při Úřadu vlády. Připravovali jsme pro ní srovnání systémů odpočtu na výzkum a vývoj v 16 zemích světa.

 

Jakou úlohu hrálo v úvodu zázemí silné mezinárodní firmy?

Kristína Šumichrastová: Při zakládání společnosti velikou. Významná podpora byla samozřejmě ta finanční, ale pak také sdílení know-how z jiných zemí, zkušenosti, best practices. V začátcích nás centrála podporoval i personálně. Na technické audity poskytovala technické experty z jiných zemí. To nám umožnilo získat i velké a náročné klienty s komplikovanými projekty, pro které jsme v té době ještě neměli dostatečné lokální know-how.

 

Tomáš Uhlíř: A tento příběh pokračuje. Obdobnou podporu včetně té personální jsme rádi poskytli pobočce na Slovensku, kterou jsme založili před 3 lety.

Co považujete za nejdůležitější v poradenství?

Kristína Šumichrastová: V poradenství ještě více než v jiných oborech jsou důležití lidé, žádné jiné nástroje ani technologie nemáme, jen lidi. V našem případě jsou tedy nejdůležitější špičkoví konzultanti pro inovace.

Tomáš Uhlíř: Pro mne je důležitá celou firmou sdílená absolutní zodpovědnost vůči klientovi. Plus být vždy odborně o krok vepředu. Snad se nám to v Ayming daří.

Chystáte nějakou oslavu 10 let v České republice?

Kristína Šumichrastová: Samozřejmě! 10 let je pro poradenskou společnost významný milník a přirozeně si to chceme s našimi klienty připomenout a společně to oslavit. I ve spolupráci s naší centrálou v Paříži plánujeme velkou akci včetně několika překvapení a zajímavých zahraničních hostů a prezentaci některých ocenění, které jsme jako konzultační společnost letos získali.

Tomáš Uhlíř:  Určitě do akce zapojíme i naše klienty. Jsou to zástupci inovativních firem, a proto mají co říci. Věřím, že jejich vystoupení budou jedním z vrcholů celé akce. Hlavně ale chceme klientům dopřát zábavu a vše pro ně zorganizovat. Celý program je již připravený, ladíme detaily.

 

ayming4

 

Ayming:
32 let zkušeností z 16 zemí
10 let v České republice
1500 zaměstnanců
20 000 klientů
Profesní a etický kodex

 

 

ayming upraveno

www.ayming.cz

kontaktcz@ayming.com

www.ayming.sk

kontaktsk@ayming.com

ayming.com

 

Text nevyjadřuje názor redakce