Fujitsu díky novým modelům nabízí kompletní paletu serverů optimalizovaných na potřebný pracovní výkon. Pro zákazníky to přináší perfektní základ pro budování bezpečného, multicloudového datacentra. 

„Digitální technologie je nyní srdcem většiny firem, protože se téměř celý trh posunul ke cloudovým řešením na míru, propojování různých technologií, mobilních platforem, analýzy velkých dat a v neposlední řadě také k internetu věcí,“ říká Olivier Delachapelle, ředitel divize Podnikových řešení pro datacentra. „Jak firmy Tento fakt klade obrovské nároky na výkon již existující infrastruktury. Firmy potřebují shromažďovat, zpracovávat a ukládat víc a víc dat,ale zároveň je trh nutí reagovat rychleji a flexibilněji. Servery jsou klíčovou součástí digitální transformace. To je důvod, proč přinášíme na trh nové servery PRIMERGY a systém PRIMEQUEST. Chceme, aby naši zákazníci v digitálním světě uspěli a byli připraveni na budoucí výzvy.“ 

Víceuzlový server PRIMERGY CX400 M4 reprezentuje některé z nejrazantnějších inovací na poli serverů, které jsme za uplynulou dekádu zaznamenali. Nabízí výpočetní výkon, který může být specificky určen přímo pro některé sady úkolů a přitom přichází v modulární podobě, která stávající zákazníky nezatíží. PRIMERGY CX400 M4 kombinuje hustotu a efektivitu bladových serverů s jednoduchostí a nízkými náklady rackových systémů. Jednoduše – jde o ideální nástroj pro budování integrovaných systémů a softwarově definované technologie. 

Hodí se například pro optimalizované infrastruktury virtuálních prostředí, high-performance computing, cloudová řešení, hyperkonvergovanou infrastrukturu, nebo prostředí úložišť.

Nová generace přináší mnoho novinek 

Uvnitř skrývá nová generace serverů PRIMERGY a byznys systémů PRIMEQUEST nové procesory Intel® Xeon® Scalable a jejich celkový design je stvořen pro výjimečný výkon, který si přitom zákazník může dedikovat podle svých představ. Nové modely také reprezentují cestu, kterou musel ujít byznysově orientovaný hardware v oblasti sítí, I/O operací, zabezpečeného přenosu dat, ale i fyzické bezpečnosti přímo v datacentru. Navíc tato generace serverů budoucnosti vybavena optimalizovanými funkcemi, které zajišťují jejich hladký běh v desítkách různých odvětví, včetně zvládání procesů kritických pro danou firmu, databázová řešení, hyperkonvergovaná prostředí, cloud i nebo virtuální prostředí.

Zabudovány jsou i funkce, které se postarají o zpracovaní velkých dat v reálném čase, jejich analýzu, nebo virtuální realitu, ale jsou připraveny i na nástup umělé inteligence. Mezi technické zajímavosti patří vylepšené paměťové moduly DDR4 a kapacitu až 6 TB ve čtyřsoketovém serveru PRIMERGY, flexibilní možnosti konfigurace a také nejpokročilejší grafické karty, které ještě umocňují výkon nejpokročilejších aplikací. Konektivitu zajišťuje LAN pro Ehternet, stejně jako DynamicLoM pro různé další požadavky.

Chcete se dozvědět více? Napište nám na mdf.cz@ts.fujitsu.com

Text nevyjadřuje názor redakce