Pračka prádlo vypere, pak ho musíte někde usušit. Jenže co když tu halenku potřebujete večer zase vzít na sebe? Nebo nemáte prostor, kde prádlo vysušit? Řešením je sušička prádla. Díky ní už nebudete neustále zakopávat o sušák, dokonce si ušetříte i běhání kolem žehlicího prkna. Navíc bude prádlo měkké a voňavé.

Spotřebič dva v jednom nebo každý zvlášť?

Kdo má dostatek prostoru, ten to asi neřeší a koupí si pračku a sušičku zvlášť. Právě úspora místa a také financí hovoří pro koupi pračky a sušičky v jednomsport. Takové řešení má ale i své nevýhody.

  • Kapacita pro sušení bývá menší a vy vyprané prádlo sušíte po částech.
  • Spotřebič je energeticky náročnější.
  • Nabídka programů pro praní a sušení je menší než u každého spotřebiče zvlášť.
  • Jak už to u spotřebičů 2v1 bývá, i tedy je vyšší riziko poruchy.

Dva spotřebiče jsou lepší než jeden

Pokud vám to prostorové možnosti dovolí, určitě si raději pořiďte dva samostatné spotřebiče. Nedostatek prostoru může vyřešit i speciální nástavec na pračku, díky kterému můžete oba spotřebiče umístit na sebe „do komínku“.

Při výběru pračky zohledněte její efektivitu, energetickou náročnost, hlučnost, kapacitu bubnu a počet otáček. Nezapomeňte si nastudovat ani nabídku programů. Rodiny s malými dětmi ocení program na praní dětského textilu, sportovci zase speciální program na věci z funkčních materiálů.

U sušičky je důležitá energetická náročnost, účinnost a hlučnost.

Komerční článek

Proč si pořídit pračku a sušičku zvlášť?

Samostatně stojící sušička se těší větší oblibě než pračka a sušička v jednom. Kdo má doma poměrně novou a funkční pračku, ten si přeci nebude kupovat další jen proto, že ta nová prádlo i vysuší. Jaké jsou další výhody samostatných spotřebičů?

  • Větší nabídka programů a funkcí
  • Samostatná sušička usuší víc prádla
  • Vyšší spolehlivost a kvalita
  • Úspora energie

Pračka i sušička jsou tu od toho, aby vám usnadnily život, ušetřily čas i finance. Jejich výběr nepodceňujte. Zvolte model, který je energeticky nenáročný, není příliš hlučný a disponuje všemi programy, které potřebujete.

Náš tip: Hledáte nejlepší řešení za co možná nejpříznivější cenu? Využijte bezplatný srovnávač cen v našich internetových obchodech Srovname.cz a nakupujte levněji.

Text nevyjadřuje názor redakce