Venkovní žaluzie toho umí více, než jste si mysleli

Majitelé nemovitostí jsou si vědomi toho, že jedny z největších tepelných ztrát jsou způsobeny skrze stavební otvory – okna a dveře. Vstupní dveře v dnešní době již nejsou problémem, a tak jedinou starostí zbývá design samotný. Technologie oken se každoročně zlepšují, dvojskla a trojskla se stávají standardem. Součinitel prostupu tepla u moderních oken je na velmi dobré úrovni, pohybuje se kolem 1,2 Uw, díky tomu zamezí velkým ztrátám, ale se slunečními paprsky si samy neporadí.

Venkovní žaluzie v dnešní době zažívají boom, protože i v naší klimatických podmínkách je ekonomicky výhodné chránit se před světelným UV zářením, ale to není jediná výhoda venkovních žaluzií.

Výhody venkovních žaluzií:

 1. Pasivní chlazení interiéru - úspora energie za klimatizaci
 2. V zimě nepustí dovnitř chlad
 3. Tlumení externího hluku
 4. Designový prvek
 5. Zvýšení soukromí
 6. Bezpečnostní prvek
 7. Ochrana předmětů, které degradují zásluhou UV záření
 8. Stálejší vnitřní teplota
 9. Ovládání pomoci aplikace

Úspory na energiích lze vypočítat, proto úspory není nutné odhadovat. Úspory je možné tedy kvantifikovat. S výše vypsanými výhodami se jedná o velmi zajímavý produkt.

Design venkovních žaluzií je důležitý, proto je nutné, aby systém ovládající žaluzie nebyl na první pohled vidět. Schránka na lamely se většinou umísťuje přímo do překladu nebo se skryje do zateplení fasády.

U výběru venkovních žaluzií se nemusíte bát, že byste byli limitování konkrétními typy. Na trhu je již mnoho firem, které jsou schopny vám udělat venkovní žaluzie na míru. Při výběru žaluzií se zaměřte na zpracování lamel, jejich typ a šířku. Kvalitnější firmy vám na lamely dají až 5 let záruku.

Venkovni zaluzie antracit
Venkovni zaluzie antracit
Foto: Komerční prezentace
Text nevyjadřuje názor redakce

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

 • Veškerý obsah HN.cz
 • Možnost kdykoliv zrušit
 • Odemykejte obsah pro přátele
 • Ukládejte si články na později
 • Všechny články v audioverzi + playlist