Od poloviny 90. let se společnost soustředí na dodávky investičních celků do zahraničí nejen pro zpracování ropy a zemního plynu, ale i pro oblast petrochemie, chemie a energetiky. V běloruské rafinerii Naftan, za více jak 20 let spolupráce, zrealizovala přes 20 projektů. Mezi největší patří - výstavba jednotky atmosférické destilace AT-8, rekonstrukce hydrokraku a aktuálně dodávaná jednotka čištění zkapalnělých plynů od merkaptanů (MEROX). V ruské federaci se společnost UNIS prosadila výstavbou atmosférické destilace ropy AT-1 pro rafinerii Jenisej, zpracováním dokumentace benzínového bloku pro rafinérii Antipinsk či nyní prováděné projekční práce pro komplex na výrobu benzínu a nafty Novošachtinského závodu. V Iráku postavila jednotky na zvýšení produkce benzínu pro rafinérii Basra a nedávno dokončila prováděcí projekt pro rafinérii Kirkuk. Všechny tyto projekty otevírají společnosti nové obchodní cesty do zemí východní Evropy a oblasti Středního a Blízkého východu.

Pro zajištění komplexnějších služeb v energetickém sektoru se skupina UNIS v roce 2017 rozrostla o bývalou společnost Bilfinger Babcock CZ, s.r.o. Vznikl tak významný dodavatel v energetickém průmyslu vystupující pod názvem UNIS Power, s.r.o. V letošním roce se podařilo podepsat kontrakty na výstavbu nového energetického zdroje pro papírnu UPM Nordland v Dörpenu a modernizaci bloku 8 elektrárny pro ocelárnu Arcelor Mittal v Eisenhüttenstadtu. Oba dva projekty se nachází v Německu. Zatím poslední získanou zakázkou je dodávka kotelního ostrova pro kombinovaný cyklus s plynovou turbínou chemických závodů Borsodchem v Maďarsku.

 

K dalším oborům nespadajícím přímo do investiční výstavby, avšak neméně náročným na technickou zdatnost pracovníků patří: 

UNIS, a.s. slaví letos 30 let existence
 

 

Divize letecká a pokročilého řízení“ si za posledních patnáct let vybudovala domácí i světové renomé v oblasti civilního letectví. Zajišťuje komplexní služby v oblasti vývoje, výroby, testování a servisu produktů pro aplikace vyžadující vysokou míru spolehlivosti při extrémních provozních podmínkách. Mezi nejúspěšnějšími produkty patří řídicí jednotky turbínových motorů První Brněnské Strojírny Velká Bíteš, a.s. nebo redundantní řídicí systémy leteckých motorů střední a velké kategorie typu FADEC spojený s modernizací letounů Antonov AN124-100 Ruslan.

 

 

UNIS, a.s. slaví letos 30 let existence
 

Aplikace MES PHARIS® je využívána desítkami podniků, jako Continental (resp. Vitesco Technologies Czech Republic), Bosch, LUKOV Plast či Sellier & Bellot. Jde o plnohodnotný výrobní informační systém pro kapacitní plánování, rozvrhování a řízení výroby, údržby a výrobní logistiky včetně sběru dat ze strojů. Pokrývá potřeby výroby od okamžiku vystavení výrobního příkazu, přes odvádění výroby až po zaskladnění produktu.

Pro produkt PHARIS® je aktuální strategickou aktivitou právě zahraniční obchod, který pokrývá projekt IPP (International Partnership Program). Jedná se o rámec, který zajišťuje podporu stávajících a akvizici nových partnerů v zahraničí.

Zázemí nově vybudovaného VTP UNIS tvoří akreditované zkušební laboratoře pro

UNIS, a.s. slaví letos 30 let existence
 

provádění zkoušek podle mezinárodních standardů. Nabídka pokrývá zkoušky elektromagnetické kompatibility EMC, zkoušky mechanické odolnosti, klimatické zkoušky a zkoušky HALT/ HASS.

 

Popřejme tedy brněnské společnosti mnoho zdaru při dalším rozvoji a šíření pozitivního povědomí o technické úrovni českých pracovníků. 

 

 

UNIS, a.s. slaví letos 30 let existence

UNIS, a.s.,Jundrovská 33,  624 00 Brno,
Tel: +420 541 515 111
unis@unis.cz

http://www.unis.cz

 

 

 

 

Text nevyjadřuje názor redakce