Co je to MBA

Zkratka MBA, z anglického Master of Business Administration, je postgraduální titul uznávaný po celém světě. Na rozdíl od jeho českého protějšku Mgr., se píše za jménem. Tento druh vzdělávacího programu, vycházejícího z anglosaského systému, zaručuje ten nejlepší systém studia s důrazem na praktické dovednosti, aplikovatelné ve škole, zaměstnání, ale i osobním životě. Titul MBA zaručuje vyšší vzdělání v oboru managementu a různých oblastech businessu, jako je aplikované právo, marketing, manažerská psychologie, management zdravotnictví nebo sportovní management.

 

Kterou školu zvolit

Institucí, na kterých můžete vystudovat MBA poslední dobou stále přibývá. Jak si ale zvolit tu správnou s jistotou, že se poměrně nezanedbatelná investice vyplatí? Jedna ze škol, nabízející programy MBA v České republice potažmo na Slovensku, je European School of Business & Management (ESBM). Jejich špičkoví lektoři využívají příklady z praxe a na praxi také zakládají celé své sylaby. Institut sídlí v Praze navíc v rámci e-learningového programu zaručuje flexibilní přístup všem zájemcům. Studium tak trvá jeden rok a z velké části probíhá online (kromě čtyř sobotních workshopů, jejichž termín si může každý student vybrat dle svých potřeb). Kromě toho je studentům k dispozici studijní oddělení, včetně knihovny a online knihovny, ve které dohledají všechny potřebné dokumenty a literaturu.

 

Staňte se žádaným odborníkem

Nejlepší způsob, jak se co nejrychleji stát odborníkem v daném oboru, je zvolit si úzkou specializaci, které se budete věnovat. ESBM tak nabízí v rámci studia MBA 22 specializací, a tedy 22 možností pro odstartování vaší vysněné dráhy. Od Managementu inovací nebo Mezinárodního management, které se hodí všem podnikatelům, až po Management gastronomie a hotelnictví nebo Management zdravotnictví, který vám zaručí přímý kariérní postup ve vámi vybraném odvětví. Pokud potřebujete zvýšit svou konkurenceschopnost, vsaďte na celoživotní vzdělávání. Získejte mezinárodní titul MBA a zaručte si svou pozici na trhu práce u nás i v cizině.

 

Text nevyjadřuje názor redakce