Růst cloudu ale přináší zároveň složitější systémy. A jednou z největších výzev v současnosti je složitý přechod od zděděného IT ekosystému na veřejný cloud třetích stran. To vše samozřejmě za běhu a při zachování služeb klíčových pro byznys dané firmy. Jenže jak toho bezpečně dosáhnout?

Vyšší flexibilitu dnes chtějí všichni, všichni také hovoří o IoT a zpracování velkých dat. Firmy, aby byly efektivnější, ale i veřejný sektor chce nabídnout občanům lepší služby pomocí dat, která posbírá. Nicméně aby bylo možné co možná nejlépe využít jak současné IT prostředky organizace, tak cloudové služby, je nutné uvažovat o hybridním přístupu, který umožní adaptaci na rychlé IT, ale současně zahrnuje i existující systémy.

Digitální platformy například pomáhají podnikům řídit různé rychlosti IT a současně umožňují robustní zabezpečení, jasnou vizibilitu ve vícero cloudových platformách a efektivní správu nákladů.

Uspořádání hybridního IT prostředí ale vyžaduje vyvážený přístup zohledňující několik faktorů. Agilitu, rychlé nasazení, automatizaci, dodržování procesů a zabezpečení. To vše musí být základ pro nevržení správné služby a z těchto zásad nikdy nesmí firma uhnout i při vyjednávání s partnerem. Úspěch spočívá v tom, jak se služby, procesy a lidé spojují, aby zákazník dostal ve finále perfektní produkt. Tím může být třeba řešení PRIMEFLEX od Fujitsu s all-flash úložištěm.

Jakmile začnou hybridní cloudové služby fungovat, mohou se organizace vrhnout na nové služby a mohou začít pomáhat zaměstnancům fungovat efektivněji. Letos jsme například pomáhali přesunout databázový systém a různé další prostředky jedné velké instalatérské firmě. Možná si říkáte, proč potřebují cloud? Ale pokud instalatér, který spravuje kotel v činžovním domě, zjistí, že mu chybí součástka, může jedním klikem zjistit, jestli náhodou o blok vedle není kolega, který by mu pomohl. Nemusí se tak vracet do skladu, problém je vyřešen hned, firma ušetří náklady a nepřijde o zákazníka, který je spokojený. A to je v dnešní době, kdy si hledáte firmy podle referencí na internetu, klíčové.

A pokud zůstaneme u instalatérů, představte si, že narazí na složitější problém, který může člověk z terénu poslat kolegovi do kanceláře. Ten pak najde rychle řešení a na konci je opět spokojený zákazník, který nečeká další týden na opravu.

Kormidlování rozbouřenými vodami digitální transformace má totiž jediný cíl – dostat svůj produkt ke klientovi rychleji, efektivněji a levněji, než konkurence. A na této cestě může hybridní IT, pokud je správně implementováno, pomoci firmám i veřejnému sektoru proplout do digitálního světa s důvěrou.

Komerční článek

Text nevyjadřuje názor redakce