Že to zní jako pohádka? Asi máte pravdu, ale proč byste se nemohli stát její součástí? Aspoň na chvíli zapomenout na starosti všedních dní a udělat něco pro svoje zdraví. Ale kam se vydat? No přeci do Mariánských Lázní, kde je i v zimě krásně!

Relax v Mariánských Lázních?

Ano! Zahraničních turistů je tu jen poskrovnu, stejně tak našinců. Ti sem totiž míří spíš v létě, kdy se mohou procházet po kolonádě za svitu sluníčka, při tom si pochutnávají na lázeňské oplatce a míří spolu s dalšími davy ke Zpívající fontáně.

Fontánu si teď v zimě neposlechnete, pohledem na ní se ale pokochat můžete. Je krásně nazdobená. Oplatku u toho také můžete pojídat, pěkně vás zahřeje.

Na co se během wellness pobytu můžete těšit?

Pod wellnessem si mnozí z nás představí celodenní výlet do centra, kde si zaplavou v bazénu, zajdou do sauny, zahřejí se ve vířivce. V lázních ale dostává wellness zcela nový rozměr. Bazén, vířivku a saunu tu najdete také, můžete si ale dopřát i procedury, které si zakoupíte nebo vám je předepíše zdejší lékař. Vybírat můžete mezi:

  • Slatinnými zábaly
  • Koupelemi a masážemi
  • Elektroléčbou
  • Lymfodrenáží
  • Podvodními injekcemi
  • Plynovými injekcemi

Víte, že v Mariánských Lázních si můžete dopřát i pivní lázeň v ručně vyrobených vířivých kádích z dubu královského? Koupel je založená na použití přírodních extraktů, ze kterých se vaří pivo Krušovice.

Kam na romantický zimní wellness pobyt? Přeci do Mariánských Lázní!
Kam na romantický zimní wellness pobyt? Přeci do Mariánských Lázní!
Foto: komerční článek

 

Co dělat mezi procedurami?

Co by to bylo za wellness pobyt, kdyby jeho součástí nebyl i tolik potřebný pohyb? Když zrovna nebudete na proceduře, nemusíte sedět nebo ležet na hotelovém pokoji. Vydejte se poznávat krásy města.

  • K návštěvě zve třeba park miniatur Boheminium, kde najdete víc než 75 zmenšenin našich jedinečných památek.
  • Můžete se vydat na putování za zdejšími prameny. Mezi ty nejznámější patří Rudolfův pramen, Lesní pramen, Ferdinandův pramen, Karolinin pramen, Křížový pramen a Ambrožovy prameny, proč ale neochutnat třeba taky Prelátův nebo Medvědí pramen?
  • Mariánské Lázně jsou nazývány parkem ve městě nebo městem v parku. Poznejte jejich krásu i vy. Udělejte si procházku parkem, zajděte si na kolonádu, do kavárny.

Chcete se dozvědět něco o zdejší fauně a floře? Vydejte se do zdejšího Geologického parku nebo na Naučnou stezku Kladská.

 

Text nevyjadřuje názor redakce