iSmlouva je startupový projekt, který spatřil světlo světa v druhé polovině roku 2019. Aplikace si rychle získala oblibu u jednotlivců i velkých mezinárodních firem, jež hledají řešení i pro své zahraniční pobočky nebo partnery. Značka iSmlouva tak mění své jméno na vhodnější mezinárodní označení, které v sobě nese nezaměnitelný prvek podpisu ve slově „sign“. To firmě umožní lépe komunikovat na trzích v rámci celé Evropy. 

Elektronický podpis ve většině případů plně zastoupí ten ruční a celý proces podpisu je výrazně rychlejší i bezpečnější. Kromě klasických smluv umí aplikace řešit prakticky jakýkoliv typ dokumentů. Rychle rostoucí společnosti jako DoDo nebo Rohlík.cz s iSmlouvou urychlují nábor pracovníků a interní administrativu. „Výrazný dopad na efektivitu práce s dokumenty vidíme v každé firmě, kde jsme iSmlouvu nasadili. Paradoxně smlouvy jako takové jsou menší částí dokladů, které přes naši aplikaci firmy posílají. Nejčastěji se jedná o rezervační formuláře, objednávky, GDPR souhlasy či předávací protokoly. Změna názvu na Signi tak kromě jiného umožní oprostit se od vnímání iSmlouvy jako nástroje k zajištění podpisů jen na smlouvách.“ Vysvětluje další důvod změny jména Ondřej Synovec, zakladatel a majitel firmy.

Komerční článek

Základním principem nástroje je zajištění bezpečného a právně uznatelného podpisu na dokumentech pomocí elektronické komunikace. Zatímco dříve bylo potřeba nový dokument po napsání vytisknout, doručit protistraně, poté jej podepsaný naskenovat, poslat zpět a archivovat, Signi mění zcela koloběh dokladu. Vše se děje v reálném čase a z hodin a dní se zkracuje kolečko podpisů na minuty. Je přitom jedno, kde se nachází jednotlivé podepisující strany. Nemusí být ani u počítače, stačí jakékoliv chytré zařízení – jako je telefon nebo tablet. „75 % dokumentů se aktuálně přes iSmlouvu, respektive Signi, uzavírá do 24 hodin, což je pro dokumenty v papírové formě zcela nemyslitelné číslo,“ dodává Synovec. Toto oceňují především společnosti, kde je vysoký tlak na výkon a rychlost – jako jsou realitní kanceláře nebo distributoři energií.

V našem právním prostředí elektronické podepisování upravuje nařízení eIDAS, za kterým stojí Evropská unie. Ta pojednává o třech typech (stupních) elektronického podpisu. Ty se liší podle toho, nakolik jsou právně závazné. Signi pokrývá asi 98 % dokumentů, které se váží k firemní komunikaci. Problémem jsou zatím dokumenty státní zprávy a specifické dokumenty, které vyžadují bezpečnostní certifikát.

 

iSmlouva, předchůdce současné Signi, vznikla v roce 2019 s cílem zajistit elektronické podepisování právně závazných dokumentů naprosto pro kohokoli. Webová aplikace dokáže zefektivnit administrativní agendu prakticky jakékoliv firmě a snížit časové i finanční náklady na práci s ní. Aplikace nevyžaduje žádnou instalaci ani speciální školení. Vše probíhá online a je automaticky archivováno. Tím odpadají další náklady. 10. ledna 2021 se iSmlouva změní na Signi a jako nová značka na digitálním trhu je připravena představit se mezinárodnímu trhu.

Komerční článek

Text nevyjadřuje názor redakce

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist