Krel Central je akciovou společností působící na trhu energetiky již téměř třicet let. Od počátku své působnosti se zabývala výrobou automatických startů průmyslových elektrocentrál, kde představuje špičku ve svém oboru. Mezi její zákazníky patří například Pražský hrad, desítky nemocnic, budovy složek IZS či ČEZ a další. V současné době se zabývá také obnovitelnými zdroji energie, a to konkrétně fotovoltaikou. V budoucnu se chce ubírat směrem k elektromobilitě.

V oblasti energetiky se Krel Central a.s. věnuje instalací fotovoltaických elektráren, nabízí monokrystalické a polykrystalické fotovoltaické panely včetně příslušenství a svým klientům poskytuje poradenství ohledně dotací.

Firma vyvíjí, instaluje a také udržuje průmyslové elektrocentrály včetně unikátního řešení automatizace startů pro potřeby subjektů s nutností nepřetržitého provozu – nemocnice, datová centra, složky záchranných systémů, domovy důchodců, supermarkety, ventilační systémy budov, stadiony, telekomunikační vysílače apod. V nabídce má také lokální úložiště energie a elektrocentrály pro běžné použití.

V posledních letech se společnost začala zajímat o vývoj v oblasti městské elektromobility, osobní elektromobility, elektromobility pro osoby od 15 let věku, elektromobility pro osoby seniorského věku, vývoj v oblasti sdílené elektromobility, vývoj v oboru nabíjecích stanic pro elektromobily.

Nyní se firma aktivně připravuje na dotační programy pro období 2021 až 2027, ze kterých se může čerpat od 2. poloviny roku 2021.  Nový Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost je zaměřený na firmy a týká se snížení energetické náročnosti podnikatelského sektoru, instalace obnovitelných zdrojů energie a akumulace elektrické energie.

Působnost Krel Central a.s. se zaměřuje na rodinné a bytové domy, a to konkrétně na projekční činnost, dodávky, instalace a zapojení domácích a firemních solárních systémů s akumulací energie – včetně podpory a administrace v rámci programu Nová zelená úsporám 2021. Tento program nabízí možnost dotací ve výši až 50% z celkových nákladů. V případě, že klient není ochoten nebo nemůže uhradit 50% svých nákladů, ve spolupráci s Raiffeisen stavební spořitelnou společnost Krel Central a.s. nabízí velmi výhodné způsoby financování.

Portfolio služeb společnosti je široké. Pokud se v tomto směru rozhlížíte a potřebujete odbornou pomoc, pak se obraťte na poradenské centrum společnosti, kde Vám rádi se vším pomohou. Veškeré potřebné kontakty najdete na stránkách: www.elektrocentraly.cz

Text nevyjadřuje názor redakce