Takový je i nejnovější přírůstek do rodiny smartphonů realme 8 Pro. Ten sice cenovkou pod 7999 Kč (během slevové akce do 20. dubna je k mání ještě o pětistovku levněji) spadá do střední třídy, zejména fotografickými funkcemi se však této škatulce vymyká.

Řeč je o fotoaparátu s rozlišením 108 megapixelů, který staví na snímači HM2 od Samsungu. Ten potěší amatérské fotografy vyšší čistotu zoomu díky funkci In-sensor Zoom, novými portrétními filtry a časosběrnými videi, která dosud mezi mobilními telefony neměla obdoby. S realme 8 Pro totiž lze zachytit měnící se noční oblohu a také časosběr v režimu Tilt-shift, díky kterému krajina nebo záběry města vypadají jako modely nebo miniatury.

„Měl jsem šanci fotit s telefony zavedenějších značek včetně Applu a Huawei a musím říci, že kvalitou snímků za nimi realme 8 Pro nijak nezaostává. Režim snímání hvězdné oblohy odvádí velmi dobrou práci, výsledná fotka je bez jakéhokoliv šumu a vypadá pěkně. Bylo to pro mne opravdu příjemné překvapení,“ říká fotograf Jan Žáček, jenž měl jako jeden z prvních možnost novinku od realme vyzkoušet.

Značka 8. dubna představila i realme 8, který sice neumí časosběrná videa noční oblohy ani miniatur (pouze statické snímky), ale zato je k dostání o dva tisíce korun levněji. A třeba baterií o velikosti 5000mAh v kombinaci s nabíjením, které zvládne doplnit 50 % energie za 26 minut, realme 8 svého vybavenějšího sourozence dokonce překonává.

Cíl? Stanout v čele rozvoje 5G

Realme, to ale nejsou jen kvalitně vybavené telefony s překvapivě nízkou cenovkou. Mladému týmu kolem zakladatele Sky Li (věkový průměr zaměstnanců realme je údajně 29 let) jde v první řadě o průkopnickou práci na poli nejmodernějších technologií.

Vloni představilo realme telefon s označením 7 5G, který se stal vůbec nejdostupnějším modelem pro sítě páté generace na trhu. A na tuto technologii pro 21. století se chce Sky Li a jeho tým zaměřit i nadále. „Nechceme být už jen průkopníkem, ale lídrem celého hnutí za rozvoj a integraci sítí páté generace,“ říká zakladatel realme. Další z technologických priorit je třeba čím dál rychlejší a efektivnější nabíjení.

Progresivní myšlení mladé značky se týká i tzv. chytrých produktů. Jen vloni jich realme představilo 27 (třeba chytré kamery nebo žárovky) a další by měly následovat letos. Právě AIoT by mělo být pro realme hlavním fokusem, vždyť značka buduje i vlastní platformu AIoT TechLife, která poskytuje podporu třetím stranám a pomáhá rozvíjet jejich nápady týkající se chytré domácnosti.

Ocenění pro realme

Úspěch Sky Li a jeho týmu lze vyjádřit i čísly a oceněními, kterých se realme dostalo. Renomovaná analytická společnost Counterpoint Research jej na základě hospodářských výsledků otitulovala „nejrychleji rostoucí značkou mobilních telefonů na světě“. Jen za rok 2020 se prodalo 42 milionů smartphonů realme v 61 zemích světa. Žádný jiný výrobce včetně těch nejzavedenějších nedosáhl na větší než 50% růst, zatímco realme vykázalo 65 %.A třeba první vlajková loď realme X2 Pro dosáhla dokonce na prestižní designovou cenu Red Dot Design Award.

Text nevyjadřuje názor redakce