Ostrov je zván rájem na zemi zejména pro již zmíněné dlouhé široké pláže s jemným pískem, ale také pro velmi mírné podnebí. Sluníčko zde svítí téměř celý rok, takže místo je ideální pro dovolenou u moře. K nejznámějším a nejnavštěvovanější plážím patří Sidi Mahrez na severovýchodním pobřeží.

Djerba však nenabízí jen krásné pobřeží, ale také hezká města, vesnice a památky. V Houmt Souku najdete rozlehlé tržiště plné obchodníků a řemeslníků. Vychutnáte si zde orientální atmosféru a můžete se procvičit ve smlouvání. Pokud vás baví muzea, ve městě najdete sbírku tradičního oblečení a šatů pro nevěsty, židovských šperků a hrnčířského zboží. V Houmt Souku můžete obdivovat také řadu mešit, z nichž nejvýznamnější je mešita Turků a mešita Cizinců. U přístaviště se rozkládá obranná pevnost z 15. století Bor el-Kebir, zvaná též Velká nebo Španělská.

Komerční článek

Jedním z letovisek CK Blue Style je Midoun, druhé největší město ostrova. Naleznete zde množství kaváren, čajoven, restaurací, obchodů a mešit. I zde můžete navštívit trh, na kterém zakoupíte vše od koření přes šperky a oblečení až po elektroniku.

Ve vesnici Er Riad spatříte synagogu La Ghriba, jednu z nejstarších na světě, nazývanou též La Merveilleuse neboli Nádherná. Uvnitř stavby jsou stěny zdobené glazovanou kameninou a barokním dřevěným táflováním, okna vyplňují barevná sklíčka. V synagoze jsou uloženy jedny z nejstarších svitků židovské tóry psané na gazelí kůži.

Oblíbeným výletním místem je také vesnice Guellala, tradiční centrum hrnčířské výroby na Djerbě. Při návštěvě keramické dílny, vám místní mistři rádi ukážou proces výroby misek, džbánů a dalších předmětů. V Guellale se nachází také Muzeum národních zvyků a tradic.

Komerční článek

Ostrov je také rájem pro milovníky golfu. Místní hřiště Djerba Golf Clubu je považováno za jedno z nejlepších v oblasti Středomoří a splňuje požadavky i těch nejnáročnějších golfistů. Jedná se o dílo britského architekta Martina Hawtree. Skládá se z devíti jamkových hřišť, lišících se zejména v obtížnosti. Návštěvníkům je samozřejmě k dispozici místní restaurace, bar a uzamykatelné šatny. 

Djerba je zkrátka stvořená pro milovníky tepla, klidu na pláži, moře, vodních sporů a golfu, ale i pro cestovatele, kteří rádi poznávají kulturu prostřednictvím měst, vesnic a památek.

Komerční článek

Text nevyjadřuje názor redakce