Srovnávač pojištění

Většina pojištění vozidel zahrnuje jak povinné ručení, tak i ze zákona nepovinné havarijní pojištění. Nezáleží na tom, k jakým účelům automobil používáte, pojistit si můžete jak vozidlo k osobnímu použití, tak i firemní auto. Co se dalších doplňků k pojištění automobilu týče, můžete si podle svých požadavků vybrat například připojištění skel. Jakmile budete mít jasno v tom, co od svého budoucího pojištění auta očekáváte, využijte srovnávače pojištění. Je to snadné a zabere to jen pár minut. Vyplníte typ vozidla, způsob použití, jeho značku a základní údaje o vaší osobě.

Bezpečně na cestách

Jakmile veškeré údaje vyplníte, automaticky se vám vygenerují jednotlivé nabídky pojišťoven i s cenami. A vy si jen vyberete tu, která vám nejvíce vyhovuje a jednoduše si autopojištění sjednáte online. Pak už vám nebude nic bránit v tom, abyste si sbalili kufr a vydali se na cesty. Pokud by totiž došlo k nějaké nehodě, kterou byste způsobili vy, případná ztráta by se uhradila z vašeho pojištění.

Povinné sjednání

Jestli si říkáte, že o sjednání pojištění na auto nemáte zájem, máte ze zákona povinnost si jej sjednat. Bez platného autopojištění nemůžete automobil využívat k provozu. Pokud byste i přesto nepojištěný vůz využívali a způsobili jím škodu, museli byste ji uhradit ze své kapsy. A pokud by vás v nepojištěném vozidle zastavila policie, čekala by vás neuvěřitelně vysoká pokuta. Proto neriskujte, dodržujte zákony a své auto si pojistěte.

S autem na nákupy i na výlet

V případech, kdy je součástí autopojištění i havarijní pojištění, budete krytí v případech, kdy si auto odřete, poškodí vám jej zvěř nebo vám někdo způsobí úmyslnou škodu. Proto můžete vyrazit s klidem na nákupy vychytávat ty nejlepší slevy a akce nebo vyrazit na výlet. Kdyby se cokoliv s autem stalo, ať už vaší nepozorností nebo nedbalostí, popřípadě by byla škoda způsobena třetí stranou, škoda by vám byla nahrazena.

Neváhejte se sjednáním autopojištění. Zabere vám to jen chvilku, můžete si ho pohodlně zařídit z domova a jeho cena vám bude ušita na míru. Jezděte bezpečně a s vědomím toho, že v nejlepších i  nejhorších případech vám vaše pojišťovna kryje záda.

Text nevyjadřuje názor redakce