Příběhy největší platformy s audioknihami v České republice Audioteky vám zpříjemní relax na pláži i dlouhé cesty za odpočinkem. Zabavte děti v autě nebo letadle poslechem nadčasových hitů, jakým je například soubor Devatero pohádek Karla Čapka. Sami můžete jízdu po dálnicích využít k seberozvoji či rozplétání příběhů založených na skutečných událostech. Svou audio knihovničku ale oceníte i večer v plném hotelovém pokoji, až budete potřebovat trochu klidu sami pro sebe.

Nabídka Audioteky zahrnuje přes 6 500 titulů. Příběhům propůjčují svůj hlas zkušení interpreti a známí herci jako například Ivan Trojan, Vanda Hybnerová nebo Otakar Brousek mladší. U každého titulu přitom najdete ukázku nebo až 50minutovou kapitolu k poslechu zdarma, abyste se ještě před zakoupením přesvědčili, že vám konkrétní zpracování vyhovuje.

Snadno vybírat, stahovat a přehrávat můžete v přehledné aplikaci Audioteka. Díky podpoře Apple Car Play a Android Auto si příběhy vychutnáte i v bezpečí za volantem. V aplikaci lze také zrychlovat přehrávání, posouvat příběh libovolně po časové ose, nebo dokonce nastavit režim spánku pro automatické vypínání a zapínání poslechu.

V červnu stovky audioknih za polovinu

Již čtvrtým rokem se Audioteka připojuje k akci Červen měsíc audioknih, jejímž iniciátorem je americká Asociace vydavatelů audioknih (APA). Opět tak máte šanci rozšířit svou audio knihovničku za zvýhodněných podmínek. Až do konce června bude Audioteka nabízet každý týden stovku tuzemských i zahraničních bestsellerů s 50% slevou. Patří mezi ně i naše letní tipy:

M. C. Ewan: Rozbité okno

Manželé Sullivanovi se jen těžko vzpamatovávají z tragické smrti syna. Pomoci jim má odpočinek v přepychové chatě u jezera ve Skotsku, kterou jim zapůjčí blízký přítel. Luxusní sídlo obepíná plot s monitorovací elektronikou, příjezd a odjezd je tak bez znalosti hesel nemožný. A přesto, hned první den rodina slyší podivné zvuky připomínající tříštění skla a šlapání ve střepech. Jak a kdo se mohl dostat dovnitř? Napínavou atmosféru skvěle vykresluje hlas Filipa Švarce.

Komerční článek
Foto: Audioteka CZ

E. Tabery: Opuštěná společnost – Česká cesta od Masaryka po Babiše

Šéfredaktor Respektu popisuje Českou republiku od jejího vzniku až po současnost. Zasazuje přitom dnešní politické a společenské událostí do evropského kontextu. Popisuje život v době, kdy má jeden lživý příspěvek na sociálních sítích větší dopad než systematická práce novinářů. Jeho úvahy se opírají o myšlenkový rámec K. H. Borovského, H.G Schauera, T.G. Masaryka, Ferdinanda Patočky či Václava Havla. Interpretují Jiří Dvořák a Ivan Trojan.

Komerční článek
Foto: Audioteka CZ

I. Allende: Dům duchů

Náš poslední tip patří nádherné ukázce magického realismu, která se právem řadí mezi nejúspěšnější díla 20. století. Groteskní příběh rodiny chilského senátora Estebana Trueby se odehrává na pozadí složité doby v Chile od počátku 20. století až po fašistický převrat v roce 1973. Dějem se prolínají momenty ze života úchvatné ženy plné přirozené odvahy a síly. Líčí Dana Černá a Vladislav Beneš.

Komerční článek
Foto: Audioteka CZ

Více na www.audioteka.cz.

 

Text nevyjadřuje názor redakce