Zaujměte budoucího zaměstnavatele

Sepsání životopisu je hračka, pokud víte jak na to. Hlavní úlohou CV je zaujmout natolik, že vyhrajete ve výběrovém řízení. A nebojte se přizvat na sepsání skvělého životopisu odborníka. Ano, skutečně existují lidé, kteří se specializují na psaní profesionálních CV a mohou vám pomoci zvýšit vaši šanci na úspěch.

Buďte upřímní a odlišujte se

Rozhodně si nic nepřikrášlujte a zbytečně nelžete. Uvádějte veškeré údaje podle pravdy a nepodceňujte ani vizuální stránku životopisu. Záleží totiž na každém detailu. Nebojte se vyzdvihnout své úspěchy a pochlubit se svými znalostmi. Pro vás mohou být některé vaše dovednosti samozřejmostí, ale pro jiné tomu tak být nemusí. A do výčtu vlastností vždy zahrňte ty, které s danou profesí, o kterou se ucházíte, souvisí.

Použijte ta správná slova

Abyste se odlišili od desítek dalších zájemců, je důležité použít ve vašem životopise ta správná slova. Která to jsou? Taková, co vám zajistí práci. Je vám povědomá metoda zvaná optimalizace životopisu? Ta spočívá v tom, že usnadňuje zaměstnavatelům práci tím, že zaslaná CV se projedou programem, který vyhledává určitá klíčová slova. Zjednodušeně řečeno: kandidát s nejvhodnějšími klíčovými slovy vyhrává. Vyzrajte na tento algoritmus tím, že požadovaná klíčová slova do svého životopisu zařadíte.

Přestože curriculum vitæ je pouze kus papíru, má obrovský vliv na vaši budoucí kariéru. Věnujte mu proto dostatečnou pozornost a péči – a v žádném případě jeho tvorbu nepodceňujte.

Text nevyjadřuje názor redakce