Také si každé Vánoce, narozeniny nebo výročí říkáte, jaký dárek máte koupit? Vymyslet originální dar, který by udělal radost, je někdy opravdu náročné. Obzvlášť pokud jde o příbuzné nebo kamarády, kteří zarytě tvrdí, že „nic nechtějí“. U jedlých dárků máte jistotu, že neskončí někde na dně skříně jako nechtěné harampádí.

Osvědčená klasika v podobě domácích likérů

Do této kategorie se řadí velmi oblíbené domácí sirupy nebo likéry. Vlastnoručně vyrobený vaječňák udělá pod stromečkem jistě radost. Raději se ale předem ujistěte, že budoucí příjemce daru pije alkoholické nápoje.

Milovníky kokosu potěší domácí kokosový likér. Na přípravu budete potřebovat 400 ml kokosového mléka, 250 ml smetany ke šlehání, necelou plechovku kondenzovaného mléka, 80 g strouhaného kokosu a přibližně 300 ml vodky nebo rumu. Alkohol můžete ubrat nebo přidat podle vlastní chuti. Kromě alkoholu dejte všechny ingredience do hrnce a přiveďte k varu. Přes noc nechte vychladnout, druhý den dolijte vodku či rum. Likér přeceďte přes plátno do čisté láhve, ještě předtím ho můžete promixovat v mixéru.

Nejdražší položkou při výrobě těchto tekutých dárků jsou lihoviny. Proto se vyplatí sledovat různé slevové akce na alkohol, které vám pomohou ušetřit nemalé peníze. Díky Kaufino.cz nemusíte čekat na to, až vám leták přijde do schránky. Jednoduše a rychle si prohlédnete prospekt vašeho oblíbeného obchodu online. Portál Kaufino nabízí mnoho akčních letáků z různých obchodů jako Globus, Albert, Tesco, Lidl a další.

Oblíbený likér můžete samozřejmě koupit také v obchodě. Pro fajnšmekry přihoďte i některé ze speciálních druhů piv. Sledujte letáky a pořiďte různá piva v akci, včetně českých i zahraničních speciálů.

Milovníky sladkostí potěší domácí pralinky i marmelády

Mezi další populární dárečky patří cokoli sladkého. Domácí čokoláda, pralinky, sušenky, lískooříškový krém a další cukrovinky, díky kterýmsi dotyčný pořádně obalí nervy cukrem. Pokud máte k dispozici vlastní zahradu, na které pěstujete ovoce, máte možnost vyrobit nespočet jedlých dobrot, jako jsou domácí marmelády a kompoty.

V posledních letech se mezi oblíbené jedlé dárky zařadily i různé skleničky naplněné směsí na muffiny, sušenky atd. Tento dárek potěší všechny, kteří rádi pečou a nebude jim vadit, že musí sami přiložit ruku k dílu. Do hezké ozdobné skleničky naskládejte suché suroviny na výrobu sušenek nebo čehokoli jiného. Na skleničku nalepte návod s popisem toho, jaké mokré suroviny (vejce, mléko atd.) musí dotyčný do směsi přidat, aby si sušenky mohl upéct.

Netradiční slané dobroty

Nakládaný sýr je klasika, která nikdy neomrzí. Pro milovníky koření můžete vyrobit vlastní domácí směs. Potřebovat budete jen mixér, hrubozrnnou sůl a oblíbené bylinky. Přidat můžete i sušené bylinky z vlastní zahrádky. Tento typ dárku potěší milovníky vaření, kteří rádi zkouší nové chuťové kombinace. Pokud máte přebytek sušených hub, i ty můžete darovat. Samozřejmě jen za předpokladu, že příjemce má houby rád.

 

Text nevyjadřuje názor redakce

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist