Jsou vysoké podpatky správnou volbou?

Přestože jsou hlavní příčinou bolesti nohou, jsou stále populární volbou. Spousta lékařských studií potvrzuje, že chůze na vysokých podpatcích je nepřirozená. Vaše tělesná hmotnost se přesouvá dopředu, a tím vytváří tlak na přední část chodidla, což často vede k slabosti prstů na noze, nestabilitě kotníku či napětí lýtkového svalu nebo achilovce. Takže rada odborníků zní, pokud podpatky, tak je nejlepší je nenosit denně a během cesty do práce nosit tenisky nebo jinou podpůrnou obuv.

Pokud na podpatcích stále trváme, jak si vybrat ty nejlepší? Zde je několik praktických rad pro nákup pohodlné dámské obuvi s podpatkem.

Vyberte si podpatek, který nepřesahuje pět centimetrů. Čím vyšší podpatek, tím větší tlak na chodidlo. Ujistěte se, že má bota dostatečně široký prostor pro vaše prsty. Vyhněte se špičatým, jehlovým podpatkům, protože zvyšují tlak na přední část chodidla.

Také se vyhněte velmi vysokým botám s klínem nebo platformou. Může se zdát, že tyto stylové boty poskytují větší oporu než podpatky. Často však mohou způsobit problémy s rovnováhou a stabilitou, což vede k poranění kotníků. Proto raději sáhněte po nižší výšce, abyste tak získali další oporu.

V letních měsících může být lákavé předvést novou pedikůru v kanceláří a při tom dodržovat dress code. Boty s malým otvorem vpředu však mohou tlačit prsty dopředu nebo dokonce způsobit jejich překrytí. Proto sáhněte po otevřenější špičce nebo elegantních sandálech jako jsou sandály Guess.

Elegantní dámská obuv – které boty jsou pro business ty správné
Elegantní dámská obuv – které boty jsou pro business ty správné
Foto: Atstock Productions / Shutterstock.com

Jaká obuv je ta správná?

Takže se všemi těmito radami, jak se vyhnout vysokým podpatkům, jaké jsou nejpohodlnější dámské pracovní boty, které jsou zároveň i stylové.
Mějte na paměti, že kvalita obuvi je velmi důležitá pro to, aby byl výhled stylový a slušný, protože nákup levných párů bot by zničil celý vzhled.
Dále je velmi důležité čištění a péče. Pokud se podpatky zlomí nebo se podrážky poškodí, okamžitě je vezměte k opravě.
Pokud plánujete každodenní nošení, snažte se nesahat po obuvi z levných materiálů.
Ponechejte si různou škálu barev, které budete nosit k různým outfitům.

Uzavřené boty jako mokasíny jsou nutností pro všechny dámy z kanceláře. Nejlepší na nich je, že i když jste při výběru trochu drzí, nikdo nemůže nic říct, protože téměř vždy dodrží jakýkoli kancelářský dress code. Buď černé nebo hnědé jsou ideální pro kancelářské použití a vypadají nejlépe s obyčejnými tenkými kalhotami. Během zimního času můžete snadno nosit s ponožkami.

Co se týče sportovní obuvi, kdysi by byla například teniska docela špatnou volbou, ale už ne. Dnes si můžete pořídit pár tenisek čistých linii, které mohou fungovat i při oficiální příležitosti. Čistý design s puncem originality můžete najít u stylové obuvi jako jsou boty od Karl Lagerfeld. Ať už sáhnete po podpatcích, mokasínech nebo jiné stylové obuvi, vždy je důležité, abyste se cítili pohodlně.

Text nevyjadřuje názor redakce