Společnost SAB Finance letošními výsledky potvrzuje výnosnost deklarovanou při vstupu na burzu. Daří se nám zvyšovat ziskovost a zároveň se rychle rozvíjet. Pro následující roky plánujeme udržitelný konzervativní růst zisku v rozmezí 7 až 13 procent,” uvedl zakladatel SAB Finance Radomír Lapčík.

Zisk SAB Finance před zdaněním za rok 2021 je plánován na úroveň 168 milionů Kč.

V příštím období očekáváme kvůli dynamickému vývoji v globální ekonomice vyšší volatilitu v podstatě všech aktiv na trhu. Z pohledu společnosti SAB Finance je volatilita na forexovém trhu příležitostí pro intenzivnější spotové obchodování a dosahování vyšších zisků. Velké výkyvy hodnot deviz sebou přirozeně nesou zvýšenou potřebu zajišťovacích operací v rámci platebního styku, ve kterých SAB Finance bude nadále excelovat,” dodal Radomír Lapčík.

Letošní rok znamenal extrémně úspěšné obchodní výsledky nejen pro SAB Finance, ale i pro ostatní firmy, kde má společnost kapitálovou účast.

Skupinová struktura SAB Finance

struktura

FCM Bank (podíl SAB Finance ve výši 99 %)

Maltská FCM Bank ze skupiny SAB vykázala meziročně nejen růst ziskovosti, ale také růst market share. Její tržní podíl meziročně vzrostl o 38 % a FCM Bank je aktuálně nejrychleji rostoucí korporátní bankou na Maltě. Zisk za prvních devět měsíců letošního roku je ve výši 618 tisíc EUR a výsledek hospodaření za rok 2021 je plánován ve výši 1 milion EUR. Nárůst kapitálu a dokončená stabilizace týmu a procesů po akvizici banky umožňuje dynamický růst do následujících let, přičemž v roce 2022 se očekává zisk ve výši 60 milionů Kč.

TRINITY BANK a.s. (podíl SAB Finance ve výši 9,9 %)

TRINITY BANK dosáhla za třetí čtvrtletí 2021 růstu zisku po zdanění v meziročním srovnání za stejné období o neuvěřitelných 188,6 %. V letošním roce tak banka k 30.9.2021 dosáhla zisku před zdaněním 149 milionů Kč.  K prudkému růstu zisku TRINITY BANK významně přispívá nárůst úvěrového portfolia, a to v meziročním srovnání o více než 41 %. Poskytnuté úvěry dosahují výše téměř 9 miliard Kč. Bilanční suma vzrostla ve srovnání s třetím čtvrtletím roku 2020 o 9,81 % na 19,2 miliardy Kč. Výhled zisku před zdaněním pro rok 2021 činí 200 milionů Kč, což představuje meziroční nárůst o 167 %.

FinTech platforma ProStream®

SAB Finance v roce 2021 uvedla na trh nejmodernější B2B FinTech platformu ProStream, která je určená pro online platby a směny deviz firemních klientů. Paralelně s ProStreamem došlo ke spuštění online onboardingu, kdy i firemní klienti mohou pohodlně uzavřít smlouvy na dálku, což je na B2B trhu inovací.

Přes platformu ProStream® byly zrealizovány již tisíce obchodů. Po úspěchu na českém trhu byla platforma ProStream®  uvedena v III.Q/2021 také na polský B2B trh.

 

Vývoj zisku před zdaněním firem s kapitálovou účastí SAB Finance (v tisících Kč) vysledky

O SAB Finance

Společnost SAB Finance, založená podnikatelem Radomírem Lapčíkem, působí na trhu více než 15 let. Akcie firmy se od 28. ledna 2021 obchodují na pražské burze. Investorům nabízí akcie s dvakrát ročně vyplácenou dividendou. Více na www.sab.cz

Text nevyjadřuje názor redakce