Společnost SAB Finance letošními výsledky potvrzuje výnosnost deklarovanou při vstupu na burzu. Daří se nám zvyšovat ziskovost a zároveň se rychle rozvíjet. Pro následující roky plánujeme udržitelný konzervativní růst zisku v rozmezí 7 až 13 procent,” uvedl zakladatel SAB Finance Radomír Lapčík.

Zisk SAB Finance před zdaněním za rok 2021 je plánován na úroveň 168 milionů Kč.

V příštím období očekáváme kvůli dynamickému vývoji v globální ekonomice vyšší volatilitu v podstatě všech aktiv na trhu. Z pohledu společnosti SAB Finance je volatilita na forexovém trhu příležitostí pro intenzivnější spotové obchodování a dosahování vyšších zisků. Velké výkyvy hodnot deviz sebou přirozeně nesou zvýšenou potřebu zajišťovacích operací v rámci platebního styku, ve kterých SAB Finance bude nadále excelovat,” dodal Radomír Lapčík.

Letošní rok znamenal extrémně úspěšné obchodní výsledky nejen pro SAB Finance, ale i pro ostatní firmy, kde má společnost kapitálovou účast.

Skupinová struktura SAB Finance

struktura

FCM Bank (podíl SAB Finance ve výši 99 %)

Maltská FCM Bank ze skupiny SAB vykázala meziročně nejen růst ziskovosti, ale také růst market share. Její tržní podíl meziročně vzrostl o 38 % a FCM Bank je aktuálně nejrychleji rostoucí korporátní bankou na Maltě. Zisk za prvních devět měsíců letošního roku je ve výši 618 tisíc EUR a výsledek hospodaření za rok 2021 je plánován ve výši 1 milion EUR. Nárůst kapitálu a dokončená stabilizace týmu a procesů po akvizici banky umožňuje dynamický růst do následujících let, přičemž v roce 2022 se očekává zisk ve výši 60 milionů Kč.

TRINITY BANK a.s. (podíl SAB Finance ve výši 9,9 %)

TRINITY BANK dosáhla za třetí čtvrtletí 2021 růstu zisku po zdanění v meziročním srovnání za stejné období o neuvěřitelných 188,6 %. V letošním roce tak banka k 30.9.2021 dosáhla zisku před zdaněním 149 milionů Kč.  K prudkému růstu zisku TRINITY BANK významně přispívá nárůst úvěrového portfolia, a to v meziročním srovnání o více než 41 %. Poskytnuté úvěry dosahují výše téměř 9 miliard Kč. Bilanční suma vzrostla ve srovnání s třetím čtvrtletím roku 2020 o 9,81 % na 19,2 miliardy Kč. Výhled zisku před zdaněním pro rok 2021 činí 200 milionů Kč, což představuje meziroční nárůst o 167 %.

FinTech platforma ProStream®

SAB Finance v roce 2021 uvedla na trh nejmodernější B2B FinTech platformu ProStream, která je určená pro online platby a směny deviz firemních klientů. Paralelně s ProStreamem došlo ke spuštění online onboardingu, kdy i firemní klienti mohou pohodlně uzavřít smlouvy na dálku, což je na B2B trhu inovací.

Přes platformu ProStream® byly zrealizovány již tisíce obchodů. Po úspěchu na českém trhu byla platforma ProStream®  uvedena v III.Q/2021 také na polský B2B trh.

 

Vývoj zisku před zdaněním firem s kapitálovou účastí SAB Finance (v tisících Kč) vysledky

O SAB Finance

Společnost SAB Finance, založená podnikatelem Radomírem Lapčíkem, působí na trhu více než 15 let. Akcie firmy se od 28. ledna 2021 obchodují na pražské burze. Investorům nabízí akcie s dvakrát ročně vyplácenou dividendou. Více na www.sab.cz

Text nevyjadřuje názor redakce

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist