Jaký nadzemní bazén bude ten pravý?

Pravdou je, že existuje poměrně velká nabídka nadzemních bazénů. Nejčastěji se ale budete potkávat se značkami Bestway a Intex. Pokud byste měli váhat nad výběrem značky, nemusíte. Obě jsou totiž rovnocenné a kladou maximální důraz na kvalitu i spokojenost zákazníka.

Velký výběr nadzemních bazénů různých velikostí a parametrů značek Intex a Bestway najdete na Hawaj.cz. Vybírat můžete mezi bazénys konstrukcí, bazény s nafukovacím lemem, bazény s filtrací i bez filtrace. Bazény s konstrukcíjsou v několika variantách. Rozdíl najdete především v tloušťce bazénové fólie a v materiálu bazénové konstrukce. Bazény s nafukovacím lemem mají oproti bazénům s konstrukcí výhody. Jednoduše je postavíte, stačí minimální údržba, maximálně rychlá a praktická skladovost a navíc jsou za příznivou cenu.

Jak velký bazén je potřeba zvolit?

Jak velký bazén si můžete pořídit na vaši zahradu? Tato otázka se na první pohled může zdát složitá, zdání ale klame a je to jednodušší, než si dovedete představit. Nadzemní bazény mají různé parametry, jsou kulaté, oválné, nebo obdélníkové. Při výběru rozměru a tvaru je potřeba pamatovat na objem vody, kterou musíte do bazénu napustit a vymezený prostor na zahradě důkladně poměřit.

Nezapomeňte na filtraci

Pokud si pořídíte bazén, vyhraníte mu na zahradě prostor, postavíte jej a napustíte do něj vodu, je třeba myslet na jeho údržbu. Pokud byste tento fakt vypustili, mohli byste stejně tak brzy vypustit i právě napuštěný bazén. Pro to, abyste udrželi vodu v bazénu dokonale čistou, doporučujeme používat bazénovou filtraci. Bazénové filtrace lze v zásadě rozdělit na dva typy - pískové a kartušové. Rozdíl mezi nimi je ve výkonu. To znamená - kolik vody dokáží přefiltrovat za hodinu. A také v účinnosti - jakou dokáží zachytit nečistoty a bakterie v bazénu. Při výběru filtrace je třeba myslet na to, zda má dostatečný výkon v závislosti na objemu vody vašeho bazénu.

Na Hawaj.cz najdete nadzemní bazény bez filtrace, ale i v setu s filtrací. Také spoustu užitečného příslušenství skladem, ihned k odeslání. Plavková sezóna se blíží, tak na nic nečekejte a připravte se na léto včas.

Text nevyjadřuje názor redakce