Členit, ale neoddělovat

Základem komfortního open space prostoru je klid. Správné rozložení zvuku v místnosti má významný vliv na produktivitu i pohodlí zaměstnanců. Znáte to určitě sami – hledání klidného koutku na telefonování a věčné přetahování s kolegy o zasedačky zabere víc času, než samotný telefonát nebo schůzka.

Skleněná interiérová příčka dokáže s prostorem pravé divy. Z nudných korporátních open space kanceláří vytvoří nadčasové vzdušné prostory, respektující požadavky na útulný pracovní prostor.

Jednoduše prosklená příčka
 
Jednoduše prosklená příčka VERTI AERO
Foto: VERTI

 Jde to i bez stavebních úprav

Majitelé (či nájemníci) open space prostor se často obávají, že stavba skleněné interiérové příčky bude znamenat větší stavební zásahy a vyžene je na několik týdnů do náhradní kanceláře. Opak je pravdou, hlavní výhodou příček je výjimečně rychlá a bezprašná instalace.

„Prosklené příčky jsou rychloobrátkové zboží, kde od objednání po její realizaci většinou uběhnou cca 3 měsíce. Samotná montáž v kanceláři často zabere v průměru 1 až 5 dní dní, podle velikosti prostoru,“ vysvětluje Tomáš Ganišin, vedoucí obchodního oddělení společnosti VERTI.

Další výhody příček? Přizpůsobí se jakémukoliv místu, včetně atypických prostor. Zasedací místnost nebo recepce tvořená skleněnými příčkami s obloukovými skly se stane designovou dominantou místnosti. Sklo navíc vhodně doplní i historické prostory, u kterých neruší jejich genius loci.

Mobilní stěna
 
Mobilní stěna VERTI MOTION
Foto: VERTI

Jaké řešení zvolit?

Krásný design nestačí, prostor musí být zároveň funkční. Vezměte v potaz např. akustický komfort – vhodně zvolené interiérové příčky s jednoduchým či dvojitým zasklením zásadně ovlivní hladinu hluku a zajistí, že kolegové sedící mimo zasedačku neuslyší každé vaše slovo.

Různé druhy skla (např. mléčné, zatmavené či strukturované sklo) ovlivňují lom světla a dotváří tak zajímavým způsobem celkový dojem z místnosti. Dále máte na výběr vzdušné elegantní bezrámové varianty nebo příčky zasazené do rámu z dřevěného masivu.

VERTI MADERA priE cESka s drevenyE m profile 230x130 1 1
 
Příčka s dřevěným profilem VERTI MADERA
Foto: VERTI

Tomáš Ganišin k tomu dodává: „Ve stavebním prostředí se pohybuji již 22 let. Nejvíc mě baví, že každá zakázka znamená vždy novou výzvu. Ve VERTI mám neustále rozpracováno kolem 40 projektů.  Navíc se stále zabýváme vývojem nových příček nebo vylepšováním těch stávajících.“

Obraťte se na profesionály

Společnost VERTI je přední český výrobce skleněných interiérových příček. V našem portfoliu najdete nejen skleněné příčky s hliníkovým i dřevěným profilem a také bezpečnostní i protipožární příčky, variabilní mobilní stěny a vestavby do hal. Působíme po celé České republice a na Slovensku. Rádi vás uvítáme v našich showroomech v Praze a Brně.

Text nevyjadřuje názor redakce