K akci „Červen měsíc audioknih“, jejímž iniciátorem je americká Asociace vydavatelů audioknih (APA), se česká Audioteka přidává již popáté. Mezi tituly, které budou až do 30. 6. 2022 k dispozici za akční cenu, objevíte posluchačsky nejoblíbenější žánry. Patří k nim detektivky, thrillery, fantasy a sci-fi. Vybírat můžete i z titulů věnovaných osobnímu rozvoji, biografických děl či pohádek. Lákavá nabídka tak osloví celou rodinu. Kolekce děl se mění vždy ve čtvrtek, proto se vyplatí sledovat web Audioteky průběžně.

Pohodlný poslech v aplikaci

K poslechu využijete aplikaci Audioteka, která má řadu užitečných funkcí. Patří k nim zrychlování zvuku, posouvání příběhu po časové ose nebo podpora Apple Car Play i Android Auto. Loni navíc přibyla možnost ovládání přes hodinky Apple Watch nebo s podporou Alexa. Audioknihy lze stáhnout v mp3 formátu pro poslech offline. Vás i děti tak zabaví třeba během dlouhé cesty na dovolenou.

Než si titul pořídíte, můžete se v bezplatné ukázce sami přesvědčit, zda vám jeho zpracování vyhovuje. Z titulů, které se objeví ve 3. týdnu akce, nás zaujaly například tyto:

Joe Simpson: Setkání se smrtí

Příběh slavného anglického horolezce je poutavý od samého začátku. Autor tu sugestivně líčí sílu přátelství v mezní situaci a svoje pocity v boji o přežití při sestupu západní stěnou Siula Grande v Andách. Popisuje, jak se se zlomenou nohou, opuštěný, obklopen ledovými stěnami, ovlivněn halucinacemi, hladový a žíznivý doplazil do základního tábora. Spolu s ním prožíváte vteřinu za vteřinou jeho dilema – žít – vzdát se, žít – vzdát se, vzdát se – žít. Vyprávění o pevném odhodlání bravurně vykresluje hlas Ondřeje Nováka.

Komerční článek

 

Neil Gaiman: Američtí bohové 

Probouzí se síly staré jako lidstvo samo. Schyluje se k bouři, jakou Amerika dosud nepoznala...Stín se dostává po třech letech z vězení. Milovaná manželka Laura je po smrti a všechny jeho vyhlídky se smrskly v chladnou prázdnotu. Cestou na pohřeb Stína osloví postarší muž jménem Středa a nabídne mu, aby vstoupil do jeho služeb. Stín nejprve odmítne, ale poté, co se stane svědkem několika neuvěřitelných kousků, která nebezpečně připomínají skutečná kouzla, na nabídku kývne. A stává se součástí toho nejpodivnějšího poselstva, jaké kdy křižovalo Ameriku. Zaposlouchejte se do barvitého líčení děje v podání Kajetána Písařovice.

Komerční článek

Frederick Backman: Medvědín

Pro většinu lidí má vítězství na juniorském mistrovství v ledním hokeji pramalý význam. Ale pro obyvatele Medvědína to znamená všechno. Přitáhlo by konečně pozornost k upadajícímu městečku, přilákalo státní dotace i talentované sportovce. Hokejem žije sportovní ředitel místního klubu Peter Andersson. Dýchají pro něj i sedmnáctiletý Kevin, hokejový génius a naděje celého města, a talentovaný outsider Amat. Peterovu dceru Mayu ale více než hokej zajímá hra na kytaru, a také Kevin. Neodolá a přijme pozvání na oslavu, po níž si celé město začne klást úplně jinou otázku, než jestli jejich hokejový tým vyhraje či prohraje...Namluvil Pavel Soukup.

Komerční článek

Více na www.audioteka.cz.

 
Text nevyjadřuje názor redakce