Na Bacha s Mozartem ale zapomeňte, na nohy vás postaví Robbie Williams, Florance & The Machine nebo Radiohead v podání orchestru, který se toho rozhodně nebojí!  

Police Symphony Orchestra spojují šedesát hudebníků a padesát zpěváků z celých východních Čech, a stejně takový randál na vás čeká i Na Výstavišti už 17. července. V ojedinělých prostorách Křižíkovy fontány se orchestr představí v čele s kmenovými pěveckými sólisty Karolínou Soukupovou, Vendulou Příhodovou a Janem Sklenářem a svými hosty. Večírek startuje v půl osmé, o hodinu později pódium opanují už samotní Police Symphony Orchestra, které doplní ve světové premiéře i vlastní smíšený pěvecký sbor.

Našlápnutá show symfonického orchestru, o jehož kvalitách svědčí i letošní účast na festivalu Smetanova Litomyšl, přinese populární a další známé skladby. Vše v podání hudebníků, kteří využívají sílu symfonického zvuku nejen prostřednictvím filmové hudby, ale dokážou svůj elán přenést i do tanečních a rockových vypalovaček. A nejinak tomu bude ani na pražském Výstavišti, kde to nejlepší ze svého zejména večírkového repertoáru opřou o stálé i hostující pěvce a hudební hosty. Chybět nebude Barbora Poláková, Jan Maxián nebo Jakub Tengler a Michal Šupák z Noisy Pots. Představí se i hudební seskupení Brass Avenue – dechový showband, který svými covery roztančí opravdu každého, a dále Noisy Pots, kteří svůj styl sami nazývají jako DIY kitchen electro. Neotřelý zvuk tvoří za použití hrnců, kýblů a dalších "bicích nástrojů" z kuchyně či garáže v kombinaci s elektronikou, synthy a vokály. 

Celý koncert budou doprovázet vodní trysky a speciální osvětlení fontány. Těšit se můžete na světelné efekty stejně jako unikátní zvuk hudebních nástrojů ve venkovním amfiteátru. V jeden večer dojde ke spojení symfonického aranžmá ze světa filmové, populární, rockové i swingové hudby. 

Tomáš Hejzlar
Tomáš Hejzlar

Kdo jsou Police Symphony Orchestra

PSO je symfonický orchestr složený z mladých nadšeneckých muzikantů. Jejich domovem a zázemím je Police nad Metují, kde PSO v roce 2010 založili sourozenci Petra a Jakub Soukupovi. Dnes tvoří těleso 60 hudebníků a stále zkouší v polickém klášteře. V repertoáru PSO najdete různé hudební žánry – populární a filmovou hudbu, rock, swing i klasiku. Orchestrální tvorbu doplňuje kvarteto stálých zpěváků – Jan Sklenář, Vendula Příhodová, Karolína Soukupová a Karel Telecký, dirigentskou taktovkou nyní vládne Joel Hána a Kryštof Koska.

Za dvanáct let své existence spolupracovalo PSO s umělci jako Tomáš Klus, Marta Kubišová, Ivo Kahánek, Ondřej Ruml, Dasha ad., a uměleckými soubory z Divadla Járy Cimrmana, Baletu Národního divadla nebo Kühnova smíšeného sboru. Od roku 2019 doprovází hudebníky televizní kamery – v koprodukci s Českou televizí se o tomto fenoménu mezi mladými orchestry točí celovečerní dokument. Do kin půjde v r. 2023.

Vstupenky k zakoupení v síti goout.net

https://goout.net/cs/police-symphony-orchestra/szjvvnt/

 

Michal Bareš
Michal Bareš
 

 

Text nevyjadřuje názor redakce