Právě probíhá úpis akcií společnosti Bezvavlasy a.s., druhého největšího distributora vlasové kosmetiky u nás. Možnost akcie nakoupit během IPO končí už 1. září ve 12 hodin. Společnost jsme před 2 lety objevili, celou transakci připravili a naše fondy Czegg Ventures a New Age Fund si nyní přes burzu i mimo ni hodlají v této firmě nakoupit významné akciové podíly. A toto je možnost Vám objasnit několik důvodů, proč tak činíme.

Obchod s krásou je anticyklický sektor

Vlasová kosmetika je úplně jinde v pyramidě potřeb než třeba nové auto nebo spotřební elektronika. Je to prostě a jednoduše anticyklické zboží. Ke kadeřníkovi pak člověk chodí i během krize. Bezvavlasy takových salónů zásobují v Česku přes 4 tisíce. Celkem pak firma obsloužila online více než 200 tisíc unikátních zákazníků za poslední 2 roky, a to z řad běžných spotřebitelů i profesionálních stylistů.

Expanze úspěšného modelu

Již dnes Bezvavlasy generují téměř třetinu svých tržeb na Slovensku a v Maďarsku. Zahraniční expanze tak pro ně není krok do neznáma. Brzdou byl až doposud technologicky zastaralý e-shop, který nyní dostal značný upgrade, a firma tak může expandovat do nových regionů. Zásilky pak budou expedovány z celoevropského distribučního centra na Tachovsku, do kterého se v příštím roce přesouvá celá logistika.

Neskutečný růst i bez influencerů a sítí

Bezvavlasy realizovaly v roce 2021 tržby 450 milionů korun. Za posledních 5 let vzrostly o 200 %. V průměru tedy 24,5 % ročně. Růst vůbec nebyl poháněn sociálními sítěmi či influencery. Společnost rostla hlavně díky oblibě u zákazníků a kvalitě služby. Na Heuréka je hodnocení e-shopu 98 %. Nyní díky novému responzivnímu webu může firma efektivněji oslovit až dvojnásobně větší zákaznický kmen na stávajících trzích a konečně se vrhnout i na další regiony, kde může být růst ještě více dynamický. Krize nekrize.

Dlouhodobě ziskový byznys

Na tržbách 450 milionů korun dokáže firma realizovat na e-commerce poměry vysoké marže. Provozní zisk EBITDA byla 41 milionů korun a čistý zisk 32,6 milionu korun. Návodem na úspěch je dobrá cenová politika a držení CAPEX nákladů na uzdě. Firma je tak nejen zisková, ale operuje s téměř nulovým dluhem. Přístup k expanzi pak nejvíce připomíná úspěch českého Notino, které za posledních 12 let vyrostlo z lokálního hráče s obratem 500 milionů korun na evropského žraloka s obratem 18 miliard korun. Netvrdím, že Bezvavlasy budou generovat stejná čísla, ale za 10 let jim ty 3 miliardy korun v tržbách na 15 evropských trzích věřím.

Jsem zaměřením hodnotový investor, který spíš ocení pěknou fabriku než e-commerce. Bezvavlasy jsou teď ale pro mě velice atraktivní sázkou. Růstová štika s hodnotovými parametry, která má vzhledem ke svým propozicím reálné šance se stát alfou v našich fondových portfoliích.

Veškeré informace o IPO naleznete na www.bezvavlasy.cz/pro-investory.

UPOZORNĚNÍ: Toto oznámení nepředstavuje nabídku ani výzvu ke koupi jakýchkoliv akcií společnosti Bezvavlasy a.s. Veškeré informace včetně rizik naleznete na www.bezvavlasy.cz/pro-investory.

Text nevyjadřuje názor redakce

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist