Rodinný život v souladu s přírodou

Bydlení v sousedství rozlehlé zeleně poskytuje řadu benefitů. Parky Vidoule a Cibulka jsou skvělými místy pro ranní jogging, odpolední procházky s kočárkem či večerní venčení čtyřnohých miláčků. Na okolní lesoparky plynule navazuje městský park s retenčními jezírky, který se rozprostírá mezi domy top´rezidence Pomezí.

Hlavní myšlenka projektu se odráží i v celkovém ekologickém přístupu k výstavbě a bydlení. Nemovitosti v top‘ rezidenci Pomezí jsou nízkoenergetické, ve standardu mají akumulační nádrže na dešťovou vodu, na přání je například možné instalovat fotovoltanické panely.

Pohodové léto na vlastní zahradě

prodeji domů na Praze 5 jsou nemovitosti v dispozicích 4+kk nebo 5+kk. Čtyřpokojové domy, jejichž autory jsou oceňovaní Bogle Architects, důmyslně využívají místní svažitý terén. Z ulice budí dvoupodlažní dojem, nicméně při pohledu ze zahrady venkovní prostor přirozeně přechází do vzdušného obývacího pokoje, který je částečně zapuštěn do země. Díky tomu je ústředí domova chráněno od ruchu ulice a poskytuje obyvatelům vysoký stupeň soukromí.

Řadové domy v dispozici 5+kk také nabízí zajímavé prostorové uspořádání. Rakouské studio Baumschlager Eberle Architekten ve spolupráci s Pavel Hnilička Architects+Planners vždy polovinu podlaží o půl patra zvýšilo oproti jeho druhé části. V garáži umístěné zčásti pod povrchem terénu pohodlně zaparkují dva automobily. Zároveň je zde možné uložit skútr, kolo či jiné sportovní vybavení. Vedlejší místnost lze hravě proměnit v hobby dílnu nebo soukromé fitness. V dalších podlažích se nachází velkorysý obývací pokoj, dva dětské pokoje a ložnice s ensuite šatnou a koupelnou.

Vlastní zahrada představuje obrovskou výhodu života v rodinném domě. Venkovní prostory řadových domů v Praze – Košířích jsou koncipovány jako relaxační místo. Terasy jsou ideální pro příjemný odpočinek během pracovních dnů či víkendové posezení s přáteli.

 

Komerční článek
Foto: KKCG Real Estate
Text nevyjadřuje názor redakce