Požadavky na pracovní prostředí urychlené pandemií koronaviru, kvůli níž se zaměstnanci obtížně vraceli z domova do kanceláří, se staly hnacím motorem změn. K nim se přidávají i provozní okolnosti jako vypršení nájemní smlouvy a potřeba snížení nákladů. Vedení firmy se musí rozhodnout, co skutečně společnost potřebuje. Často je postaveno před otázku, zda je vůbec možné nalézt fungující model udržitelný v čase, se snadnou modifikací a moderními HR trendy.

Architekti ze SilentLab, českého výrobce akustického designu, našli řešení, jak zpříjemnit pracovní prostředí a snížit náklady. Je jím celosvětově unikátní akustická zasedací místnost MICROOFFICE, která vytváří komfortní klidovou zónu a prostor k soustředěné kreativní práci i ve velmi rušné kanceláři. Vyrábí se z kvalitního akustického materiálu, který absolutně odhluční prostor, a zároveň její prosklené stěny umožňují, aby člověk neztratil kontrolu nad tím, co se děje v okolí.

Well-being ovládl letošní trendy

Novinkou letošního roku je mikrokancelář MICROOFFICE REALM, která řeší potřeby well-beingu. V prvé řadě poskytuje komfortní prostor pro pracovní jednání nebo neformální setkání s kolegy. Jednoznačně se jedná o ideální místo pro relax i práci. Netradiční well-beingová zasedací místnost poskytne zaměstnancům klid i soukromí na práci, a zároveň je vizuálně propojí s okolním děním ve firmě.  Maximum denního světla zajišťuje prosklený strop, který navíc napomáhá optickému zvětšení celkového prostoru MICROOFFICE. Při výrobě byl kladen důraz nejen na precizní zpracování, ale i na pohodlí uživatelů. Zasedací místnost je proto vybavena standardně prvky, které jsou v jiných mikrokancelářích dostupné jen v nadstandardní výbavě. MICROOFFICE REALM disponuje ovládacím panelem ventilace a osvětlení, skleněným stropem, pohovkou, konferenčním stolkem a policí. Není náhodou, že MICROOFFICE REALM letos v červnu získala na veletrhu NeoCon v Chicagu ocenění the Best of NeoCon 2022.

REALM ale není jediné řešení, nad nímž mohou firmy uvažovat. Mikrokanceláře se vyrábějí v několika variantách, od nejmenší pro jednu osobu pro rychlé soukromé nebo pracovní hovory, až po ty největší i pro osm osob. Jejich kvalitu oceňují i v zahraničí, kde mikrokanceláře posbíraly řadu ocenění, jako třeba bezkonkurenční German Design Award, iF Design Award nebo Red Dot Design Award. 

A co mikrokanceláře nabízejí? 

Je to světově unikátní telefonní budka MICROOFFICE UNIQ se skleněným stropem pro jednoho uživatele a MICROOFFICE PRIME. Naopak dvěma až čtyřem lidem může pro setkání poskytnout velkorysý prostor čtvercová MICROOFFICE CUBIQ, která je zatím nejmodulárnější variantou s mnoha možnostmi, jak uspořádat sezení či stání.

Až osm lidí najednou pojme obdélníková MICROOFFICE QUADRIO. Nahradí i větší konferenční místnost a oproti běžným velkým prostorům zajistí nesrovnatelnou akustiku. Pro meeting celého týmu je vhodné QUADRIO II - IV pro čtyři až osm osob. 

Kromě mikrokanceláří mohou firmy svůj interiér vyplnit i akustickými nástěnnými a stropními panely, volně stojícími a stolními paravány, dalšími akustickými objekty nebo akustickými modulárními taburety k sezení, které zmírní hluk a prostor osvěží elegantním moderním designem. K nim se může přidat netradiční akustické osvětlení a svítící závěsné paravány.

 

Text nevyjadřuje názor redakce