Vlastník, správce a developer evropských průmyslových nemovitostí P3 reaguje na enormní poptávku na českém trhu výstavbou nových hal v Ostravě, Lovosicích a Myslince, a to jak na míru, tak spekulativně.

Začátkem září společnost P3 zahájila spekulativní výstavbu dvou nových hal v plzeňském parku P3 Plzeň Myslinka. Nabídnou téměř 17 000 m2 pronajímatelné plochy z celkových 64 tisíc m2, kterými park disponuje. „Spekulativní výstavbou reagujeme na nedostatek skladových prostor v regionu střední Evropy. V Myslince jsme aktuálně ve fázi výstavby základní infrastruktury a prvních dvou budov. Poslouží primárně pro lehkou výrobu nebo logistiku,“ říká Aleš Zacha, šéf developmentu P3 Logistic Parks pro Českou republiku. Průmyslový park těží z výhodné polohy, je pouhých pár minut od města Plzně i dálnice D5, která propojuje Česko s Německem.

Blízkost Německa může nabídnout také P3 park v Lovosicích, dálnice D8 zároveň představuje rychlé spojení do hlavního města, na pražský okruh je to odsud asi 45 minut. „V P3 Lovosice aktuálně dokončujeme výstavbu dvou nových hal, k nastěhování budou na jaře příštího roku. Při stavbě jsme dbali ohled na životní prostředí, budova B2 je stavěná z materiálu certifikovaného směrnicí Environmental Product Declaration III, tudíž během svého životního cyklu nebude mít negativní dopad na své okolí,“ dodává Aleš Zacha.

Udržitelnou výstavbu developer realizuje také v Ostravě na brownfieldu v Dolních Vítkovicích.

Společnost P3 začátkem letošního roku zvýšila udržitelný standard pro výstavbu budov. Všechny nové haly odpovídají certifikaci BREEAM Excellent, což znamená, že jsou navrženy s ohledem na šetrnost k energetické spotřebě i životnímu prostředí. V prvním pololetí společnost P3 podíl certifikovaných budov ve svém globálním portfoliu dokonce zvýšila o dalších 20 % a nyní certifikací BREEAM disponuje více než každá druhá budova.

Developer aktivně reaguje na neustále se zvyšující poptávku i v dalších evropských zemích. V první polovině roku uzavřel několik úspěšných akvizic, a například v Německu nebo Nizozemsku vyrostou dva nové projekty. Vlastník, správce a developer průmyslových nemovitostí P3 od nového roku doposud dokončil 300 000 m2 nových projektů a dalších 300 000 m2 je v současné době ve výstavbě, přičemž téměř polovina z nich je předpronajatá.

Komerční článek

Text nevyjadřuje názor redakce