Kdy se u vás zrodil vztah k reproduktorům?

Vždy jsem miloval jedinečnost zvuků zakomponovaných do hudby. Zjistil jsem, že nejvíc z ní může pokazit právě reproduktor, který má největší vliv na kvalitu zvuku.

Už na střední škole jsem se věnoval výzkumu a vývoji, což později značně ovlivnilo i jejich výrobu. Nerad dělám věci jen proto, aby nějak vypadaly. I proto jsem neustále hledal nové možnosti, jak je vylepšovat. Každý rok jsem vyvinul jeden model, v rámci něhož jsem se snažil o spojení jemného, čistého, ničím neovlivněného zvuku s dokonalým designem. V mé výrobě je vše obhájitelné a každý detail posouvá mé reproduktory k dokonalosti.

Gabriel Stark
Gabriel Stark

Jaké reproduktory jste chtěli lidem přinést?

Chtěli jsme především vyrábět něco jedinečného. Takto jsme v nedávné minulosti vyvinuli prémiové modely – pasivní reproduktory Emma a Jane, na nichž jsme aplikovali nové výrobní technologie. Úspěšně jsme je představili mimo jiné i na světové výstavě audia High-End v německém Mnichovu.

Ale protože jsme chtěli nabídnout i něco kompaktnějšího a dostupnějšího, přišly na svět naše reproduktory Truune Eight (8), což je aktivní reproduktorový systém do menších interiérů, a Truune Eighty (80) pro větší prostory, které okouzlí smysly skutečných milovníků hudby, audiofilů, inženýrů a designerů. Reproduktory nabízejí spojení vysoké kvality a designu, který zaujme a potěší lidské oko i ucho. Doslova se dokáží přizpůsobit majiteli, protože se učí jeho návykům. Uživateli nabízejí to, co nejvíc používá. Mají predikci vstupů, pokud jste tedy připojen k televizoru a pustíte si hudbu z telefonu, reproduktor například dokáže automaticky se přepnout na nadřazený nastavený vstup. 

komerční článek

Pro nás je největším zadostiučiněním, má-li člověk z našich reproduktorů, jejich všestranné jednoduchosti používání a čistého zvuku, který z nich slyší, skutečnou radost. Kvalita zvuku je u reproduktorů nesmírně důležitá. Stačí špatný reproduktor a člověk hudbu jednoduše vypne nebo ztiší hlasitost. Při vnímání hudby nebo zvuku z prémiových reproduktorů High-end kvality najednou zjistí, že se cítí příjemně, nic ho neruší. Je to čistá energie, spojení sebe samého s kvalitní hudbou.

Nejen působivý zvuk, ale i design

Prémiová kvalita a udržitelnost jsou pro nás samozřejmé, proto se snažíme vyrábět produkty s dlouhou životností a tzv. evolutionary audio. Reproduktory umíme díky modulovému systému přizpůsobovat, upgradovat a vylepšovat. Neztrácejí na své hodnotě. Jsou vyrobeny z ekologických materiálů, jako jsou masivní ořechové dřevo, ekokůže, sklo a kov. Navíc se téměř všechny komponenty vyrábějí lokálně na Slovensku.

U produktů Eight (8) a Eighty (80) jsme vsadili na nadčasový design ze dřeva a kůže typu Bauhaus, který spojuje komponenty do elegantního celku. Každý detail tak pomáhá dotvářet kvalitní zvuk i v moderních prostorech.

Reproduktory se navíc dají barevně sladit. Paleta barev akustických kruhů chránících reproduktor je víc než bohatá. Málokdo nabízí takovou barevnou škálu, která je navíc ekologická. Obruč, na které je tkanina připevněna, je vyrobena z bramborového škrobu.

komerční článek

V čem jsou reproduktory značky Truune jiné?

V Truune chceme, aby měli lidé díky našim reproduktorům zážitek z čisté kvality zvuku, která doslova lahodí uším. Aby poslouchali hudbu v její čisté podobě tak, jak byla původně hudebníky vytvořena.

Naše reproduktory jsou propracovány v každém detailu, je to skutečné umění. Využíváme unikátní technologii SDC (Self Dumping Cabinet), která se nachází ve všech nabízených verzích modelů Truune. I tímto způsobem jsme se přiblížili k tomu, aby digitální zvuk z našich reproduktorů zněl jako analogový.

O vývoj a design se u nás stará malý tým. Každý reproduktor je vyroben ručně a je pro nás mistrovským dílem. Při jejich výrobě zanecháváme minimální odpad, pojmy ekologie a udržitelnost nejsou pro nás jen marketingové fráze, myslíme to vážně.

Vaše cesta je od začátku jasná, ale určitě nebyla jednoduchá.

Od začátku budujeme vlastní značku. V období budování firmy jsme dostali různé nabídky na vývoj reproduktorů pro etablované světové firmy, rozhodli jsme se však jít vlastní cestou. Věděli jsme, do čeho jdeme. Držíme se našeho vlastního know-how. Lidé dnes elektroniku často mění. V případě reproduktorů Truune však děláme vše pro to, aby náš produkt neztrácel na hodnotě. Naopak, byli bychom rádi, aby si ho lidé zamilovali natolik, že poslouží i pro další generace.

komerční článek

Text nevyjadřuje názor redakce