Kde se panely vyplatí?

Solární elektrárny mají jednu obrovskou výhodu, a tou je, že mohou být použity k výrobě energie například tam, kde není možnost se připojit do sítě elektrické energie. Takové řešení využijete na chatě, na odlehlých místech, hangárech a jinde.

To ale neznamená, že si solární panely nemůžete umístit na svou střechu. Naopak, i zde se vám vyplatí, protože díky nim ušetříte, a to výrazně, za energie. Lze tedy říci, že spotřeba elektřiny bude výrazně nižší. Jakmile uzavřete smlouvu s vaším dodavatelem, přebytek energie vyrobené pomocí solárního panelu skrze slunce, můžete dodávat do sítě či baterie, a následně ji využívat.     

Jak to vše funguje

Hawaj.cz pro vás připravil, jak solární panely na střechu fungují. „Fotovoltaický článek je v podstatě polovodičová dioda, jehož základ tvoří tenká křemíková destička s vodivostí typu P. Na ní je tenká vrstva polovodiče typu N. Obě vrstvy jsou odděleny přechodem P-N. Při kontaktu slunce a článku vzniká v polovodiči vnitřní fotoelektrický jev a z krystalové mřížky se začnou uvolňovat záporné elektrony.” Následně se na P-N vytváří elektrické napětí. Dopadající sluneční paprsky se mění na elektrickou energii. Pokud však budete potřebovat více energie, lze paralelně či sériově zapojit a sestavit tak fotovoltaické panely.

Jak jste na tom vy? Máte již koupený svůj solární panel, nebo o nich naopak přemýšlíte? Jedno je jisté, a to je to, že se v dnešní době tito pomocníci velice vyplatí. Lze také využít solární panely na ohřev vody, které vám zajistí bezstarostný ohřev vody a mnoho výhod. Pro více informací neváhejte navštívit stránky Hawaj.cz, kde se dozvíte více.  

 

Text nevyjadřuje názor redakce