Fotbal na Boxing Day už dlouho neodmyslitelně patří k britské vánoční tradici. První zápasy se 26. prosince v Anglii hrály už v 19. století, pravidelně se pak o svátcích začalo hrát po první světové válce. Fotbal od té doby v tento den pohltí téměř celou Anglii, hraje se totiž všude a na všech úrovních, ať už na stadionech slavných velkoklubů nebo na odlehlých hřištích vesnických týmů. Vrcholem tohoto fotbalového šílenství bude i letos návrat slavné Premier League. A rozjezd to bude vskutku pořádný, do kterého promluví i Češi!

Šlágrem vánočního kola bude bezpochyby prestižní londýnské derby mezi vedoucím Arsenalem a West Hamem. Zatímco domácí fanoušci si po letech půstu zatím díky výborným výkonům svých miláčků užívají snový průběh sezony na čele tabulky, trápící se kladiváři s jedinými českými zástupci v Premier League Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem se v této sezoně topí v krizi, která je namočila do bojů o záchranu. Favoritem jsou bezpochyby svěřenci trenéra Mikela Artety, ale stará fotbalová pravda velí, že v derby se může stát cokoliv!

Pozornost bude přitahovat i zápas v Manchesteru mezi domácími United a nováčkem z Nottinghamu. Rudí ďáblové se poprvé sejdou po kontroverzním vyhazovu hvězdného Cristiana Ronalda, který si už před mistrovstvím v Kataru pustil pusu na špacír a v rozhovoru se známým britským moderátorem Piersem Morganem pořádně propral celý klub v čele s manažerem Erikem ten Hagem. Klub na to reagoval okamžitým ukončením smlouvy s portugalskou superstar, která teď podle médií možná zamíří za petrodolary do Saúdské Arábie. Jak to ale ovlivní United? Fotbaloví experti i fanoušci si kladou otázku, zda tyto události vyčistí dusnou atmosféru uvnitř klubu nebo naopak ještě víc přitopí pod kotel. Zajímavá bude i reakce fanoušků na Old Trafford.

Vánoční kolo ovšem slibuje i další příběhy, kvůli kterým stojí za to zápasy sledovat. Fotbalisté Manchesteru City plánují jako obhájci titulu zahájit stíhací jízdu za vedoucím Arsenalem, napravit dojem ze zatím rozpačité sezony chtějí i v Liverpoolu nebo na Chelsea. V popředí budou chtít zůstat také Tottenham a zatím nenápadný ale penězi nabitý Newcastle. Jak se jim to podaří si můžete vsadit  vsadit s bonusem u Fortuny.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Účast osob mladších 18 let na hazardní hře je přísně zakázána.

Text nevyjadřuje názor redakce