Mají proč, Bundesliga je totiž v této sezoně zatím dost vyrovnaná a na jaře slibuje pořádně napínavou podívanou. Těsně před pauzou se do čela dostal Bayern Mnichov, za kterým je překvapení sezony z Freiburgu a ambiciózní Lipsko. Rozšíří mnichovský kolos  svou sbírku 32 mistrovských titulů nebo ho zaskočí někdo z konkurentů? A jak si povedou povedou Češi v čele s Patrikem Schickem?

První část bundesligové sezony nabídla poměrně nezvyklý obrázek. Zatímco giganti jako Dortmund, Leverkusen nebo z počátku i Bayern často ztráceli body, na čele tabulky se usídlili nezvyklí konkurenti. Osvěžením soutěže u našich západních sousedů byl dlouho Union Berlín, kterému však v posledních kolech před pauzou trochu došel dech. Na nečekaném druhém místě ovšem přezimoval Freiburg, který si může na jaro dělat vysoké cíle. I přes poněkud rozpačitý začátek se nakonec přece jen celou zimu dívají všichni na záda Bayernu, který se na první místo dostal suverénním závěrem podzimu.

Favoritem na titul tak bude jednoznačně opět bavorský velkoklub. Pokud však svěřenci Juliana Nagelsmanna nechytí začátek, mohou se dít ještě velké věci. Ostatně už v pátek je čeká možná největší konkurent v letošních závodech o titul z Lipska. Na dostřel jsou kromě něj také zmíněný Freiburg nebo Frankfurt, poslední slovo ještě nemusel říct ani Dortmund. Ještě větší vřava se očekává v bojích o vstupenky do Ligy Mistrů, na kterou si může dělat zálusk i více než polovina tabulky. Stejně našlapané pak mohou být i boje o záchranu, do kterých mohou ještě zahučet i některé velké týmy. Na začátek i další průběh Bundesligy si můžete vsadit  vsadit s bonusem u Fortuny.

Start Bundesligy nepochybně vybudí pozornost i u nás. Tuzemští fanoušci jsou obzvlášť zvědaví hlavně na to, jak si povedou čeští hráči ve službách německých týmů. Největší zájem bude určitě přitahovat Leverkusen s Patrikem Schickem a Adamem Hložkem. Bayer zůstává v tomto ročníku zatím výrazně za očekáváním a to samé platí i pro české reprezentanty. Ve druhé polovině sezony ovšem může být všechno jinak. Leverkusen chystá na jaře stíhací jízdu a výraznou roli v ní snad budou hrát i Češi. Spravit chuť si budou chtít po nepříliš povedené podzimní části i Pavel Kadeřábek v Hoffenheimu, Tomáš Koubek v Augsburgu a především Alex Král, který se s Schalke krčí na posledním místě. Na dobré výkony z podzimu bude chtít naopak navázat brankář Jiří Pavlenka, jehož Brémy se jako nováček soutěže drží v klidném středu tabulky. Jaro už naopak bude bez Vladimíra Daridy, který po téměř deseti letech v Německu přestoupil z trápící se Herthy Berlín do Arisu Soluň.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Účast osob mladších 18 let na hazardní hře je přísně zakázána.

Text nevyjadřuje názor redakce