Co je to fotovoltaika (FVE)? V podstatě se jedná o přeměnu slunečního světla na využitelnou energii za pomoci solárních článků. Slouží tedy k výrobě elektřiny.

Jaké jsou výhody fotovoltaiky?

Fotovoltaika je inovace s nesčetnými výhodami, přičemž eliminace emisí CO2 je přínosem pro přírodu, ovšem z finančního hlediska má prospěch i pro vás jako majitele nemovitosti.

Slunce je nevyčerpatelný dodavatel energie. Fotovoltaika pro rodinné domy vám tak umožní, abyste se stali z větší části nezávislí. Zároveň se zvýší i hodnota nemovitosti jako takové. V okamžiku, kdy se rozhodnete prodat rodinný dům, můžete si pořizovací cenu fotovoltaiky zahrnout do prodejní ceny.

Solární systémy fungují v různých klimatických podmínkách, protože pro výrobu elektřiny potřebují pouze jednu jedinou věc, a to sluneční svit. I v zimních měsících čerpáte energii právě z FVE.

Fotovoltaika pro firmy

Samozřejmě nesmíme zapomenout na skutečnost, že fotovoltaická elektrárna nachází uplatnění taktéž ve firmách, obecních a bytových domech. Záleží na velikosti a zaměření vaší společnosti, protože menší podniky mají nižší nároky než velké korporace s mnoha výrobními linkami.

Důležité je, aby byla fotovoltaika pro firmy navržena na míru, protože jedině tak dokáže pokrýt většinovou část spotřeby elektrické energie.

Jak probíhá realizace fotovoltaiky?

Pokud hledáte spolehlivého dodavatele fotovoltaiky, není nic jednoduššího než se obrátit na stabilní společnost APREG s dlouholetými zkušenostmi v této dynamicky se rozvíjející oblasti. Hlavními jednateli této společnosti jsou profesionální elektrikáři, kteří poskytují kvalitní služby a taktéž precizní servis. Celý tým, který za dodavatelem APREG stojí, prochází pravidelnými školeními v moderních technologiích, a tak má přehled v aktuálních trendech.

V okamžiku, kdy zadáte do vyhledávače frázi „fotovoltaika cena“, narazíte na různé cenovky. Pamatujte však na to, že cena se vypočítává vždy na míru konkrétnímu projektu, protože co nemovitost, to jiné nároky.

 

Komerční článek

APREG se nestane jen dodavatelem něčeho, co si objednáte, ale stane se vašim partnerem. Provede technickou kontrolu střechy, postará se o veškerou administrativu, a dokonce vám získá dotace Nová zelená úsporám, jež je garantovaná i smluvně. Připraví vám také projektovou dokumentaci a samozřejmě následně nainstaluje solární panely přímo na střechu. Vy se tak nemusíte o nic starat. Přenechejte práci tomu, kdo jí rozumí po všech stránkách.

Příprava je alfou a omegou

Před samotnou montáží fotovoltaiky je žádoucí důsledná příprava, takže vyplnění potřebných papírů a dokumentů, provedení technické kontroly místa a podobně.

V den D si odborný tým přiveze všechen materiál k vaší nemovitosti, a to jak solární panely, tak i háky, kolejnice, baterie, střídač, kabely a nářadí. Prvně na střechu nastoupí „střechaři“, v jejichž kompetenci je upevnění panelů. V dalších dnech na střechu putují elektrotechnici, kteří se zase starají o elektroinstalaci v objektu.

Komerční článek

Každá střecha je jiná, na což je společnost APREG připravena, proto disponuje hned několika druhy uchycení. V případě taškových střech se solární panely kotví na trám. Pokud není možné střešní krytinu vyjmout jako klasické tašky, pak se vrtají gelové kotvy, jež se upevňují taktéž na rám.

APREG má v nabídce i tepelná čerpadla

Portfolio uvedeného profesionála je vskutku široké. Tepelná čerpadla jsou stejně jako fotovoltaika také velice skloňovaným tématem v dnešní době neustálého zdražování. Používá se pro vytápění i chlazení, obsluha je jednoduchá, a navíc také získáte státní dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám. Čerpadlo nabízené touto společností totiž splňuje všechny potřebné požadavky.

Tepelné čerpadlo vytápí i chladí, stejně tak je k dostání i varianta pro ohřev teplé vody, čímž ještě více snížíte závislost na ostatních zdrojích.

Během zimní sezóny se spotřebuje nejvíce energie na vytápění interiéru. V mnohých případech se částka šplhá na několik desítek tisíc korun. Pokud tedy hledáte alternativu, která vám ušetří nemalé náklady na topnou sezónu, je na čase poohlédnout se po tepelném čerpadlu. Uplatnění nachází nejen v rodinných domech, ale stále častěji i v bytových domech.

Důležité je, aby bylo tepelné čerpadlo mimořádně energeticky úsporné, přitom však dostatečně výkonné. Přesně takové požadavky splňují modelové řady Vitocal 100-S a Vitocal 200-S.

Komerční článek

Opět se obraťte na ARPEG. Spolehlivá společnost vám zajistí vše od získání státní dotace ve výši až 100 000 Kč, revize, montáž i servis.

Neorientujete se v těchto problematikách? Využijte poradenství a následného návrhu řešení. Vy se nemusíte o nic starat, ale budete se věnovat jen činnostem, kterým jste se věnovali doposud. Zkrátka přijdete přímo k hotovému. Každý den ARPEG realizuje minimálně tři fotovoltaické elektrárny. Přidejte se tedy mezi více než 3 600 spokojených zákazníků. Více informací o realizacích najdete na stránkách https://www.arpeg.cz/reference.

Text nevyjadřuje názor redakce