Dopřejte si rodinnou dovolenou bezpečně za každého počasí

Zobrazování rizikových míst přímo v aplikaci Mapy.cz navazuje na dosavadní spolupráci Seznamu a Portálu nehod, která začala v loňském roce využíváním mapových podkladů české internetové jedničky pro zobrazování míst nejčastějších nehod. Veškerá data, která se do aplikace Mapy.cz automaticky posílají z Portálu nehod, zohledňují nejen počet nehod, ale také jejich závažnost. Řidičům se tak v navigaci zobrazí pouze ty úseky, které pro ně mohou být potenciálně nebezpečné. Mapy.cz jsou první tuzemská aplikace, která ve své navigaci takové upozornění řidičům nabízí.

Mapy.cz zobrazí jen ověřené a důležité úrazové úseky

Smyslem spolupráce je nezahlcovat uživatele mnoha upozorněními. „Snažíme se informovat pouze o těch místech, kde dává smysl sundat nohu z plynu. Méně nebezpečná místa tak mohou zůstat bez upozornění,“ říká Jakub Faifer, produktový manažer služby Mapy.cz.

Portál nehod zobrazuje více jak 750 míst častých dopravních nehod. Cílí nejen na motoristy, ale také státní správu a samosprávu, kterou motivuje k jejich řešení. „Ročně na českých silnicích umírají stovky lidí a vznikají škody za desítky miliard korun. Stav českých silnic není ideální, proto jsem velmi rád, že vedle našeho úsilí o nápravu konkrétních rizikových míst můžeme nabídnout jednoduchý nástroj i motoristům, který jim pomůže předcházet potenciálně nebezpečným situacím na silnici,“ uvádí Jan Matoušek, výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů, která přispěla ke vzniku Portálu nehod.

O aplikaci Mapy.cz

Služba Mapy.cz svým uživatelům poskytuje aktuální dopravní informace a umožňuje vyhledat atraktivní místa v jejich okolí, poskytuje tipy na zajímavé výlety, ať už pěšky, na kole nebo autem. Samozřejmostí je i doporučování a možnost hodnocení nejbližších restaurací, hotelů nebo výpis zastávek městské hromadné dopravy. Mapy.cz prostřednictvím počítače nebo mobilního telefonu denně využije kolem 750 000 lidí.

O Portálu nehod

Cílem projektu Portál nehod je pomocí analýzy dat přispět k větší bezpečnosti na silnicích v ČR. Návštěvníkům umožňuje jednoduše zjistit, na kterých místech nejčastěji dochází k nehodám, ať už jde o motoristy nebo samosprávy, které mohou iniciovat nápravu, či novináře, kteří mohou na problematická místa upozornit. Portál je také podkladem pro datovou a odbornou práci v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Portál nehod vznikl za podpory fondu zábrany škod a úzké spolupráce s Českou kanceláří pojistitelů (ČKP). Autorem projektu je společnost DataFriends, která portál i provozuje.

Text nevyjadřuje názor redakce