Jednoduché investování do světových akciových příběhů, profesionální péče a dlouhodobé výnosy, které porážejí inflaci. Nejen to stojí za oblibou jednoho z největších podílových fondů v ČR, který letos překonal magickou hranici objemu 10 miliard Kč. pod správou. Jako jeden z mála podílových fondů na českém trhu má tradici sahající až do roku 2003.

„Ve fondu jsme vsadili na firmy s nízkým zadlužením a silným růstovým příběhem. A není náhodou, že mnoho těchto firem podniká v oblasti informačních technologií a komunikačních služeb.“ říká Pavel Kopeček, portfolio manažer fondu ČSOB Akciový.

Pavel je správcem fondu od roku 2018 a za tu dobu aktiva pod správou narostla pětinásobně. Úspěch je o to větší, že v tak turbulentním období není lehké udržet důvěru investorů.

„Fond vydělal podílníkům za posledních 10 let v průměru 7 % ročně. Nejenže tímto výkonem s přehledem překonal průměrnou 4 % inflaci, ale zvládl i krizová tržní období, jako byla například koronavirová pandemie v roce 2020. Znovu se potvrzuje, že dlouhodobé investování do akcií je tou správnou cestou, jak zvítězit nad inflací a zachovat si hodnotu majetku pro budoucí období.“ Nicole Krajčovičová, generální ředitelka ČSOB Asset Management.

A proč akcie dlouhodobě vítězí? Akcie, to je konkrétní příběh, symbol svobodné ekonomiky a také určitá firma poskytující své služby nebo produkty. Velkou část těchto služeb a výrobků potřebujeme každý den a také v každé době. Tak třeba zubní pastu, ranní kávu, svůj mobilní telefon, auto, sport, lékaře, vodu, jídlo… Vlastně cokoli, co v běžném životě využíváme. Právě tento reálný příběh za akciemi najdete. Akcie představují majetkový podíl, kapitál. Je to příběh firem a jejich značek. Pokud investujete do našich podílových fondů, pak se díky nim přesně na takovém příběhu podílíte. Navíc, většina firem hledá úspěch v každé situaci a snaží se přizpůsobit aktuálním podmínkám na trhu.

Nezapomínejme ani na kouzlo pravidelné investice, kdy není třeba řešit aktuální tržní situaci. Například pravidelným měsíčním investováním stejné částky je možné lépe vykrývat vzestupy a poklesy trhu. Investovat pravidelně, to je jedno ze základních pravidel investování.

„Akcie neustále dokazují, že mají investiční potenciál vždy, pokud jim dopřejeme dostatek času. Naopak, příliš nefungují snahy o časování trhů a čekání na pomyslnou „lepší dobu“.“ Marcela Suchánková, výkonná ředitelka Investičních produktů ve skupině ČSOB.

Z pohledu cílového trhu je fond ČSOB Akciový určen pro neprofesionální investory s alespoň základními znalosti o investicích a profilem Velmi odvážný. Charakteristické znaky a cíle takového klienta jsou dosažení vysokého potenciálu výnosu za cenu vysokého kolísání hodnoty investice, zaměření na investiční příležitosti s dlouhým investičním horizontem, v tomto případě minimálně 8 let, a ochota nést ztrátu až do výše 100% hodnoty investice.

Materiál má pouze informační charakter, nelze vykládat jako investičního poradenství nebo jinou investiční službu, nejde ani o návrh na uzavření smlouvy. Minulé výnosy nebo prognózy očekávané výkonnosti nejsou zárukou výnosů budoucích a nezohledňují poplatky a daně. Podrobné informace o konkrétních investičních nástrojích naleznete v dokumentech Sdělení klíčových informací a v prospektu/statutu fondu, dostupných na www.csob.cz, nebo si můžete vyžádat v listinné podobě od svého bankéře. Podílové fondy narozdíl od klasických depozitních produktů nespadají pod režim pojištění vkladů. Hodnota investice může kolísat, návratnost není zaručena. Daný investiční nástroj nemusí být z pohledu cílového trhu vhodný pro každého klienta.

Československá obchodní banka, a. s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ 150 57, IČO: 00001350, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B: XXXVI, vložka 46.

Text nevyjadřuje názor redakce

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist