Co je vlastně MBA?

Nejdříve se podíváme na to, co vám vlastně MBA studium přinese a proč byste se měli snažit jej absolvovat. Jedná se o moderní manažerské studium, jež vám vštěpí celou řadu důležitých dovedností do profesního i podnikatelského života. Nemyslete si však, že si zaplatíte kurzy a automaticky získáte titul. Budete se muset učit, zpracovávat seminární práce, a nevyhnete se pořádné snaze. Jedině tak bude mít daný krok smysl.

Vyjmenovat všechny předměty, s nimiž se můžete v rámci studia setkat, by vydalo na samotnou knihu. Z toho důvodu vyjmenujeme jen ty nejběžnější, bez nichž se během práce či podnikání neobejdete. Osvojíte si základy managementu projektů, změn a inovací, stejně jako moderní marketing, řízení týmu, práci s financemi, zlepšíte své měkké dovednosti a zjistíte, jak motivovat své podřízené. Samozřejmě nesmí chybět ani právo, bezpečnost a podobně.

Studujte online

Přece jen žijeme ve 21. století, a přesně proto volí drtivá většina studentů online MBA kurzy. Není se čemu divit – takový přístup s sebou přináší bezpočet benefitů. Tím nejhlavnějším je ohromná úspora vašeho času. Stejně tak nebudete muset utrácet za pohonné hmoty, hledat ubytování a nechávat svou rodinu na několik týdnů doma samotnou. Zároveň si mnohem snadněji naplánujete pracovní povinnosti a nebudete si muset vybírat dovolenou (případně zavřít podnik).

Renomovaný institut CEMI dokonce vypracoval podrobnou studii, jež se zaměřuje na výhody dálkového studia z hlediska šetření planety. Během ročního studia ušetří každý student díky online formě 1 302 kilogramů oxidu uhličitého. K tomu připočtěte značnou úsporu elektřiny a tepla, které by musela prezenční učebna vyprodukovat. O tunách a tunách papírů ani nemluvě.

Dlouhodobé finanční přínosy

Hlavním lákadlem, s nímž přichází online MBA studium, je samozřejmě profesní posun a dosažení lepších výdělků. Právě tyto dva aspekty pro vás pravděpodobně představují největší motivaci. V dnešní divoké době (nejistota na trhu s energiemi, vysoká inflace, špatná geopolitická situace) se rozhodně vyplatí myslet na svou budoucnost a jistotu. I v tomto ohledu nám mnohé napoví studie od institutu CEMI, který je největším poskytovatelem online MBA studia v ČR a SR.

MBA titul se prokazatelně odráží i na ročních výdělcích. Absolventi zmíněného institutu si totiž polepší průměrně o 230 000 Kč ročně. Na vyšších pozicích (střední a vysoký management) dokonce až o 280 000 Kč každý rok. Návratnost celé investice do MBA se tudíž pohybuje v řádu pouhých měsíců. Co se týče podnikatelů, u těch se průměrné zvýšení obratu pohybuje okolo 22 % již po pouhém roce od absolvování studia.

Široký výběr oborů

Jak jsme již řekli na začátku článku, získání potřebného titulu není žádná hračka. Kdyby byla, nebyl by přece jen k ničemu. Přesně proto se připravte na poměrně intenzivní práci a několik požadavků, které budete muset v průběhu svého vzdělávání splnit.

Oblíbený institut CEMI nabízí celkem 17 českých MBA oborů a 2 obory v angličtině. Zaujme vás leadership a soft skills? Sportovní management? Digitální marketing? Doprava a logistika, IT management, podnikové řízení, marketingový management, právo a etika v podnikání, HR, management obchodu, nebo jiný z nabízených programů? Stačí si vybrat.

Jak to celé probíhá?

Minimálním požadavkem pro přijetí je buď maturita a několikaletá praxe, či bakalářský titul i bez praxe. Samotné studium zabere standardně jeden rok, noví studenti mohou začít ve dvou termínech, vždy v říjnu a březnu. Po celou dobu je možné studovat naprosto odkudkoliv – z domova, kanceláře, zahraničí a podobně.

V žádném případě není nutné složitě shánět odborné publikace a všemožné učebnice. Po zahájení studia totiž získáte přístup k odborné online knihovně nakladatelství Grada, stejně jako k podkladům ve studijním systému. Budete mít tedy k dispozici veškeré nástroje, díky nimž se naučíte celou řadu dovedností.

To přirozeně platí i pro komunikaci se zkušenými lektory. Ti vám poskytnou individuální konzultace, takže se ptejte, zapisujte si a čerpejte inspiraci. V určených termínech budete muset prokázat své schopnosti s pomocí seminárních prací i finální diplomové práce. Tu si na konci své cesty obhájíte před komisí.

Pusťte se do toho

V dnešní dynamické době nesmíte v žádném případě zakrnět, ať už se pohybujete v libovolném odvětví. Za rohem totiž vždy čeká pestrá konkurence, která je připravená vás potopit. Právě MBA studium patří mezi nejvýraznější milníky v kariéře všech manažerů, obchodníků, koučů, personalistů, podnikatelů či třeba doktorů. Jak začít?

Otevřete si internetové stránky institutu CEMI, který v současnosti patří mezi nejuznávanější instituce v oboru manažerského vzdělávání. Během chvíle se dočtete všechny podstatné informace a budete si moci zvolit ideální obor přesně pro vás.

Poté si stačí podat přihlášku (jak jinak, než online) a zaplatit požadovanou částku. Cena studia začíná na příznivých 99 900 Kč bez DPH a můžete ji uhradit buď ihned, nebo ve dvanácti splátkách. Případně lze zvolit i jiné balíčky studia se zajímavými benefity. Tak neváhejte a dejte své kariéře nový impuls ještě dnes!

 

Text nevyjadřuje názor redakce