Jak ale tuto spirálu roztočit v době negativního ekonomického sentimentu, kdy řada domácností sotva vystačí s financemi na běžný chod, omezují spotřebu a podnikatelé se proto potýkají s nedostatečnou poptávkou a nepříznivými podmínkami na úvěrovém trhu? Existují způsoby, kdy to jde i bez zbytečného rizika.

Pro finančně náročnější projekty obvykle nestačí vlastní kapitál, proto podnikatelé shání financování u bank. Náročné finanční podmínky a administrativní komplikace v bankách ale řadu úvěrových žadatelů buď odradí, nebo nesplní byrokratické parametry. Podnikatelé musí doložit podnikatelskou historii, čisté výpisy z úvěrových registrů, referenční projekty a často plán cash-flow. Dále je posuzována hodnota nemovitosti a vhodnost nemovitosti, kterou se úvěr zajišťuje. Ani když žádný z těchto aspektů nebrání ve schválení úvěru, jeho vyřízení u banky může trvat neúměrně dlouho. V takovém případě může být vhodné se poohlédnout po jiných možnostech financování.

Na trhu existuje řada nebankovních společností, které potřebné finanční prostředky poskytnou, a to i výrazně rychleji se službami na úrovni privátního bankovnictví. Takovým příkladem je P2B platforma RONDA INVEST. Jaké výhody může mít financování právě zde?

Komerční článek

Jednou z výhod financování u RONDA INVEST je, že klientům dáváme větší volnost. Zejména u developerských projektů, na které se specializujeme, nelpíme na generálním dodavateli nebo předprodejích. To umožňuje klientům pružněji reagovat na změny, výrazně ušetřit na nákladech a udržet projekty v černých číslech“, uvádí Lukáš Blažek, obchodní ředitel společnosti RONDA INVEST a dodává: „Žádný účel čerpání úvěru, pokud je v mezích zákona, pro nás není na blacklistu. Každou relevantní žádost posuzujeme s řádnou péčí. U nás může navíc klient v rámci jedné úvěrové linky vyřešit i více různorodých účelů najednou – provozní financování, refinancování nákladnějších úvěrů, neúčelové prostředky pro rezervu v podnikání a další. Záleží nám na prosperitě klientů, aby z poskytnutého úvěru dále profitovali.

Ušetříte si zde nadbytečné papírování a co lze, vyřídíte online. Neslevuje se přitom z kritérií, která risk manažeři pečlivě prověřují u každého žadatele. Prioritou je poskytnout peníze v co nejkratším čase, i do 10 dní od zažádání, pokud má žadatel zkompletované všechny podklady.

Nastavení úvěru u RONDA INVEST mi poskytlo větší volnost a možnost flexibilně reagovat na vnější vlivy jako třeba růst prodejních cen. Zapojení vlastních zdrojů na začátku projektu mi umožnilo refinancování v pozdější fázi, samozřejmě při zachování bezpečné hranice rizika pro společnost samotnou. Obecně si vážím otevřené komunikace, společné koordinace postupu a snahy najít schůdné řešení na míru za každé situace. O rychlosti poskytnutí úvěru nemluvě,“ uvedl Tomáš Mádl, majitel realitní skupiny JURIS REAL.

Text nevyjadřuje názor redakce