Jak ale tuto spirálu roztočit v době negativního ekonomického sentimentu, kdy řada domácností sotva vystačí s financemi na běžný chod, omezují spotřebu a podnikatelé se proto potýkají s nedostatečnou poptávkou a nepříznivými podmínkami na úvěrovém trhu? Existují způsoby, kdy to jde i bez zbytečného rizika.

Pro finančně náročnější projekty obvykle nestačí vlastní kapitál, proto podnikatelé shání financování u bank. Náročné finanční podmínky a administrativní komplikace v bankách ale řadu úvěrových žadatelů buď odradí, nebo nesplní byrokratické parametry. Podnikatelé musí doložit podnikatelskou historii, čisté výpisy z úvěrových registrů, referenční projekty a často plán cash-flow. Dále je posuzována hodnota nemovitosti a vhodnost nemovitosti, kterou se úvěr zajišťuje. Ani když žádný z těchto aspektů nebrání ve schválení úvěru, jeho vyřízení u banky může trvat neúměrně dlouho. V takovém případě může být vhodné se poohlédnout po jiných možnostech financování.

Na trhu existuje řada nebankovních společností, které potřebné finanční prostředky poskytnou, a to i výrazně rychleji se službami na úrovni privátního bankovnictví. Takovým příkladem je P2B platforma RONDA INVEST. Jaké výhody může mít financování právě zde?

Komerční článek

Jednou z výhod financování u RONDA INVEST je, že klientům dáváme větší volnost. Zejména u developerských projektů, na které se specializujeme, nelpíme na generálním dodavateli nebo předprodejích. To umožňuje klientům pružněji reagovat na změny, výrazně ušetřit na nákladech a udržet projekty v černých číslech“, uvádí Lukáš Blažek, obchodní ředitel společnosti RONDA INVEST a dodává: „Žádný účel čerpání úvěru, pokud je v mezích zákona, pro nás není na blacklistu. Každou relevantní žádost posuzujeme s řádnou péčí. U nás může navíc klient v rámci jedné úvěrové linky vyřešit i více různorodých účelů najednou – provozní financování, refinancování nákladnějších úvěrů, neúčelové prostředky pro rezervu v podnikání a další. Záleží nám na prosperitě klientů, aby z poskytnutého úvěru dále profitovali.

Ušetříte si zde nadbytečné papírování a co lze, vyřídíte online. Neslevuje se přitom z kritérií, která risk manažeři pečlivě prověřují u každého žadatele. Prioritou je poskytnout peníze v co nejkratším čase, i do 10 dní od zažádání, pokud má žadatel zkompletované všechny podklady.

Nastavení úvěru u RONDA INVEST mi poskytlo větší volnost a možnost flexibilně reagovat na vnější vlivy jako třeba růst prodejních cen. Zapojení vlastních zdrojů na začátku projektu mi umožnilo refinancování v pozdější fázi, samozřejmě při zachování bezpečné hranice rizika pro společnost samotnou. Obecně si vážím otevřené komunikace, společné koordinace postupu a snahy najít schůdné řešení na míru za každé situace. O rychlosti poskytnutí úvěru nemluvě,“ uvedl Tomáš Mádl, majitel realitní skupiny JURIS REAL.

Text nevyjadřuje názor redakce

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist