Víte, že na českém energetickém trhu existuje společnost, kterou vlastní Slovensko? Řeč je o SPP neboli Slovenském plynárenském priemyslu. Ten čeří vody jak na trhu s plynem, tak elektřinou. A od roku 2023 se svou velikostí rovná největším dodavatelům u nás. To dokresluje i fakt, že na evropských burzách ročně zobchoduje 40 TWh zemního plynu a 4 TWh elektřiny.

Na co by teď firmy měly vynaložit energii?

Za poslední 2 roky si podniky zažily své. Získat elektřinu či plyn za rozumnou cenu a bez obav výpadků se zdálo téměř jako nereálné. Právě s ohledem na tyto zkušenosti je třeba připravit firmu na podobné scénáře i v budoucnu. Od menších podnikatelů přes průmyslové podniky až po velkoodběratele. Jenže jak na to?

Klíčem je výběr spolehlivého dodavatele elektřiny a zemního plynu. Poslední roky ukázaly, že spolehlivý dodavatel, který dodrží podepsané závazky a nenechá zákazníka holičkách ani v té nejhorší chvíli, je nesmírně důležitým faktorem. V dobách, kdy firmy ztrácely dodavatele, SPP nové zákazníky nikdy neodmítalo.

SPP se pyšní velkorysými skladovacími kapacitami v Česku a na Slovensku v podobě podzemních zásobníků, ve kterých je před sezónou připraveno 10 TWh plynu. Spolehlivost dodávek je zde na prvním místě. V rámci diverzifikace zdrojů společnost přistoupila k podepsání dodavatelských kontraktů s největšími světovými hráči a také dodala na české území LNG (zkapalněný zemní plyn) jako první dodavatel vůbec.

Situace na trhu se stabilizovala, přesto jsou trhy velmi citlivé na negativní zprávy. Pokud jste doposud neuzavřeli smlouvu na energie pro rok 2024, nyní přišla ta správná chvíle.

Komerční článek
Foto: Shutterstock

Nová energie mezi největšími českými dodavateli 

SPP zajišťuje elektřinu a plyn pro více než 1,3 milionu zákazníků a letos se dostává mezi TOP 5 největších dodavatelů plynu v ČR. I přes svůj název ale firmy mohou odebírat od SPP také elektřinu.

Firmy by své další kroky neměly odkládat. A ten ideální čas je právě teď! Jednoduše oslovte tým obchodníků z SPP a zajistěte si výhodnou nabídku pro následující roky. 

 

Text nevyjadřuje názor redakce