Rychle změňte židli

Nebudeme vám tu vyprávět zdlouhavé příběhy o tom, že byste měli začít pravidelně cvičit. To nejspíše moc dobře víte. Společně se zaměříme spíše na okamžiky, kdy sedíte hodiny a hodiny denně v práci u počítače.

V takové chvíli je základem speciální zdravotní židle. Ty se oproti klasickým židlím liší v celé řadě aspektů. Základem všeho jsou područky, s nimiž můžete hýbat do tří různých směrů. Stejně tak je důležitá nastavitelná hlavová i zádová opěrka.

Na těchto vychytávkách však hlavní iniciativu přebírá adaptivní sedák na pružině, který během sezení aktivuje hluboký stabilizační systém, zádové i břišní svalstvo. Právě tyto části těla mívají lidé se sedavým stylem života značně oslabené – což vede k bolestem zad, páteře i krku.

Adaptic

Adaptivní sedák skrývá ještě jednu důležitou funkci, s jejíž pomocí vhodně posílíte své tělo. Tou je možnost přirozené mobility pánve. Běžné židle vaši pánev dostávají do značně nepřirozených poloh, a tak se logicky po nějakém čase ozvou první potíže. Oproti tomu moderní zdravotní provedení nechává vaši pánev, aby si sama určila ideální pozici.

V daných ohledech se hodí zmínit hlavně certifikované a speciálně navržené židle od společnosti Adaptic. Ty si budete moci prohlédnout na webových stránkách www.adaptic.cz. Po jejich rozkliknutí si budete moci vybrat z dvanácti speciálně navržených produktů, díky nimž si konečně ulevíte od bolestí. Když se několikrát za směnu alespoň na chvíli zvednete a ujdete několik kroků, poznáte rozdíl velmi brzy.

Text nevyjadřuje názor redakce