Toto řešení je na trhu unikátní, protože běží na standardních mobilních službách Google (GMS) a nejnovější verzi operačního systému Android. Jako řešení založené na softwarovém zadávání PIN kódu, určené běžným spotřebitelům (SPoC/COTS) umožňuje Zebra Pay firmám přijímat platby na multifunkčních mobilních zařízeních a tabletech Zebra a mění je na bezpečné platební terminály.

Ilustrační foto

Nejnovější report Global Payments společnosti FIS předpokládá, že mobilní peněženky a platby kartou budou do roku 2026 představovat téměř 88 % všech osobních transakcí. Z 15. výroční studie Global Shopper Study společnosti Zebra vyplynulo, že 76 % respondentů z řad nakupujících očekává od obchodů, že budou používat nejnovější technologie, což podtrhuje potřebu zavádění moderních a bezpečných mobilních prodejních (mPOS) řešení.

Ilustrační foto

Zebra Pay je k dispozici na mobilních zařízeních Zebra řady TC5x a TC7x a tabletech ET4x. Řešení umožňuje maloobchodním prodejcům, pracovníkům v pohostinství a zaměstnancům v logistice nosit v ruce kompletní mPOS, který umožňuje téměř kdekoli přijímat platby z bezpečných bezkontaktních digitálních peněženek a platby kartami s čipem a PIN.

Zebra Pay rozšiřuje možnosti mobilních plateb na kompatibilních mobilních zařízeních tím, že snižuje tvoření front, nahrazuje asistovaný prodej, prodej v terénu a snižuje potřebu zákazníků používat více zařízení. Řešení navíc využívá zabezpečení na bázi cloudu s certifikací PCI (Payment Card Industry) a poskytuje zákazníkům možnost instalovat jakoukoli aplikaci z jejich podnikového systému pro správu mobility nebo obchodu Google Play, aniž by to vyžadovalo speciální klíče nebo povolení. 

Ilustrační foto

"Zavedením Zebra Pay pokračujeme v našem záměru inovovat nové způsoby práce a přicházíme s prvním mobilním platebním řešením v oboru," říká Julie Johnson, senior viceprezidentka a generální ředitelka divize Enterprise Mobile Computing společnosti Zebra Technologies. "Řešení Zebra Pay, které bylo vyvinuto za účelem zlepšení zákaznické zkušenosti a zvýšení produktivity zaměstnanců, přináší skutečně multifunkční mobilní zařízení, které zvládne mobilní platby, čímž snižuje potřebu speciálních platebních terminálů a otevírá nové cesty k přijímání plateb."

Řešení je vytvořeno v souladu se standardy PCI a je certifikováno dle normy EMV Level 3, aby podporovalo bezproblémové a bezpečné platby čipovými kartami po celém světě. Funguje také pro většinu hlavních poskytovatelů kreditních karet a typy plateb včetně bezkontaktních plateb NFC s přiložením a čipem.

Zebra Pay je v regionu EMEA certifikována u Global Payments a v regionu Severní Ameriky u Worldpay. Brzy přibudou další poskytovatelé včetně Fiserv. Zebra Pay umožňuje rychlé nasazení bez poplatků za vývoj nebo platební bránu. Je také připraveno pro Visa Ready a splňuje požadavky společnosti Visa na optimální akceptaci platebních terminálů Tap to Pay.

Text nevyjadřuje názor redakce