Chtít bydlet v zeleni je dobrý důvod zůstat v centru města

Kroutíte hlavou nad titulkem? Myslíte, že to nejde? Přestěhovat se do klidné zeleně, a přitom
si užívat všech výhod centra Prahy? Bez otravného dojíždění, rozvážení dětí po školách
a školkách a bez nemožnosti si jen tak v pátek večer skočit do kina nebo na koncert?

Vilapark Klamovka. To je odpověď na všechny otázky, které se vám právě vyrojily v hlavě. Moderní stylová rezidence na dosah ruchu smíchovského Anděla se před shonem a hukotem města schovává na kraji parku Klamovka. Můžete si přitom vybrat, jestli je pro vás důležitější výhled z výšky na Prahu, nebo nečekaně klidné soukromí ve skryté zahradě.

Dvě tváře města

„Okolí parku Klamovka je jedním z nejatraktivnějších míst v Praze. Poskytuje všechny výhody městského bydlení a zároveň snadný přístup do zeleně. S touto myšlenkou jsme také přistupovali k návrhu,“ říkají architekti ze společnosti City Work Architects, která je pod návrhem  Vilaparku Klamovka podepsána. „Projekt je pomyslně spojený ze dvou částí s rozdílnou architekturou. Vyšší moderní městské domy s výhledem na Prahu a nížší viladomy se společným vnitroblokem vhodné zejména pro rodinný život. Spojení s přírodou reprezentuje společná zahrada, která bude mít neotřelý charakter kvetoucí louky s velkými stromy a fasádami s popínavou zelení. Dva typy zástavby rozděluje veřejná pěší stezka, plynule navazující na park Klamovka“.

Vilapark Klamovka je jedinečný nejen díky lokalitě, ve které je umístěn, ale také důrazem
na vnitřní řešení bytů, jejich vybavení a použité materiály. „Na návrzích se podílela celá řada zkušených designérů a také díky nim se nám povedlo vytvořit skutečně nadstandardní typ bydlení,“ vysvětluje generální ředitel developerské firmy Metrostav Development Ing. Ondřej Buršík a dodává: „Vyjdeme ale vstříc i lidem, kteří si budou chtít své nové bydlení upravit zcela individuálně. Bez jakýchkoliv kompromisů.“

Bez kompromisů

To byla ostatně hlavní myšlenka, se kterou k projektu Buršíkův tým od začátku přistupoval. „Dobře jsme věděli, že je tu spousta lidí, kteří hledají prostorné a klidné bydlení, ale přitom
je jejich životní styl provázán s městem. Mohou si sice pořídit dům za Prahou, ale museli by se tomu přizpůsobit. Přišli by o spoustu času kvůli dojíždění, a hlavně o svůj dosavadní způsob života,“ vypráví generální ředitel Metrostav Development. „Uvědomili jsme si, že ve Vilaparku Klamovka můžeme lidem nabídnout bydlení, kde na žádné nepohodlné kompromisy nebudou muset přistupovat. A to se nám povedlo,“ uzavírá Buršík.

Více na www.vilaparkklamovka.cz

Text nevyjadřuje názor redakce

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist