Titul Master of Business Administration (MBA) se obvykle považuje za hodnotnou investici pro lidi, kteří se plně věnují své kariéře a neustále chtějí dosahovat více. Výběr programů MBA na Cambridge Business School je opravdu pestrý, na své si tak zaručeně přijdou všichni, neboť jsou navrženy tak, aby byly přínosem pro lidi ve všech fázích jejich kariéry.

6 důvodů, proč se rozhodnout pro studium MBA

Programy MBA mají tendenci přilákat kandidáty s několika společnými cíli, jako jsou pokrok v kariéře, rozšíření perspektivy či získání nových kontaktů.

1. Posun v kariéře

Většina studentů, kteří se rozhodnou pro studium MBA, se tak rozhodne po již alespoň několika letech pracovních zkušeností. Výuka jim pomáhá stavět na znalostech, které již mají a nové poznatky jim umožní urychlit kariérní rozvoj. I samotnému zaměstnavateli totiž dáte vědět, že na sobě umíte pracovat a stojíte o posun v kariéře.

2. Posílení dovedností

Mezi vysoce hodnocené dovednosti, které zaměstnavatelé často u absolventů MBA oceňují, patří především:

  • umění komunikace;
  • strategické myšlení;
  • pozitivní přístup k inovacím;
  • všestranné řešení problémů;
  • vedení týmu.

Posilováním svých dovedností budete kolegou, se kterým lidé rádi pracují a zaměstnancem, na kterého se šéfové mohou spolehnout.

3. Zvýšení platu

Vedle potenciálu k pokroku v kariéře přichází i potenciál zvýšení platu a pracovních příležitostí. Lidé s titulem MBA mají tendenci vydělávat více peněz než ti, kteří nemají diplom. Společnosti navíc chtějí absolventy MBA vzhledem k jejich pokročilým znalostem, což znamená, že během hledání práce s titulem ve svém životopisu můžete být prodejnější.

4. Další názory a perspektivy

Studium spojuje lidi z různých oborů a s jinými zkušenostmi, ale často s podobnou perspektivou a kariérními cíli.  Diskuse se spolužáky nebo vyučujícími vám pomůže přenést do praxe nové myšlenky a úhly pohledu.

5. Rozšíření sítě kontaktů

Během studia potkáte spoustu lidí. Každá osoba, se kterou si vybudujete vztah, se může stát součástí vaší sítě kontaktů. Mnoho absolventů po svém studiu potvrdilo, že právě další kooperace s bývalými spolužáky je jedním z největších přínosů jejich studia.

6. Nový kariérní impuls

Tísní vás již současný profesní směr a toužíte po nové výzvě? Studium MBA je naprosto ideálním způsobem, jak můžete efektivně během krátké doby zcela změnit zcela směřování své kariéry a pustit se do zcela jiné manažerské sféry. 

Ať již jsou vaše důvody pro studium jakékoliv, tak jeho absolvováním získáte spoustu nových znalostí, kontaktů a dovedností, které velmi dobře zhodnotíte ve svém profesním i osobním životě. Kvalitní zaměstnavatel vás za to zajisté velmi dobře ocení. Studijní cykly začínají na Cambridge Business School 3x ročně a ten nejbližší je již v březnu. Stačí se jen přihlásit a můžete být u toho i vy.

Společnost: Cambridge Business School

Text nevyjadřuje názor redakce

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist