Venkovní rolety povznesou bydlení na vyšší úroveň

Pořízení předokenních rolet má celou řadu předností, díky jejich instalaci svoje bydlení v mnoha směrech vylepšíte. Plní celou řadu funkcí, které ve výsledku povznesou bydlení na jinou úroveň, zvýší i jeho hodnotu. Jaké jsou ty nejzásadnější důvody, proč byste o investici do venkovních rolet měli uvažovat?

  • Předokenní rolety se stejně jako například žaluzie postarají o stínění vašeho bydlení.
  • Sníží množství slunečního záření, které pronikne do interiéru, díky tomu nebudete muset tolik využívat klimatizaci. To znamená i energetickou úsporu.
  • Zatímco v létě snižují prohřívání interiéru, v zimě v něm pomáhají udržet teplo, tím šetří náklady na vytápění. Únik tepla může být při spuštěných roletách u starší zástavby klidně i zhruba 40 %, což je poměrně dost, u novostaveb pak až kolem 25 %.
  • Venkovní rolety vám také zařídí soukromí a klid.
  • Spuštěné předokenní rolety také tvoří další bariéru před zloději, plní tak i bezpečnostní funkci. Jistě máte pojištění domácnosti, proč ale dávat zlodějům a vandalům příležitost?
  • Sníží množství hluku, které se dostane do interiéru z okolního prostředí.
  • Odolávají počasí a snadno se udržují.

Komerční článek

Proč dát přednost venkovním roletám před těmi interiérovými?

Když se řeší stínění, vždy padne otázka, zda je skutečně nutné instalovat venkovní rolety, nebo stačí vnitřní stínění v podobě žaluzií nebo látkových rolet. Vždyť to přece stačí, nebo ne?

Látkové rolety se mohou stát zajímavým doplňkem interiéru, kterému dodají na zajímavosti, postarají se i o určitý stupeň stínění. Vyrábí se z kvalitních látek mnoha vzorů, díky čemuž je snadno sladíte s celým interiérem. Ochrání vás i před pohledy zvenčí, ale ty venkovní toho prostě zvládnou o něco víc. V dnešní době je navíc důležité snížit náklady na energie, a to zvládnou dokonale. Když navíc vsadíte na rolety na solární pohon, ušetříte ještě výrazněji.

Víte, že se dají instalovat i na panelové domy?

Jaké typy venkovních rolet si můžete pořídit?

Když se skutečně rozhodnete pro předokenní rolety, čeká vás ještě výběr těch pravých. Kdo má bydlení již hotové, tomu nezbyde než sáhnout po venkovních roletách pro dodatečnou montáž, které se instalují na stávající stavbu, pokud ale dům teprve stavíte, pak je lepší vsadit na podfasádní předokenní rolety, které se zabudují do prostoru překladu. 

Text nevyjadřuje názor redakce