ČSOB Drobné jsou inovativním způsobem, jak se bezbolestně pustit do pravidelného odkládání a následného investování od korunových částek. Princip je vskutku prostý. Každá platba kartou se zaokrouhlí na nejbližších vyšších 20 Kč a drobné zaokrouhlené částky se odloží stranou do virtuální kasičky. V okamžiku, kdy se takto nastřádá 300 Kč, jsou tyto peníze automaticky odeslány do zvoleného podílového fondu. ČSOB Drobné tak velmi jednoduše propojují svět každodenních plateb kartou se světem investování.

„Lidé si mohou vyzkoušet investování na drobných částkách, které je nebolí. Po každé platbě kartou mohou ve svém mobilním telefonu sledovat, jak jim peníze v kasičce přibývají, či jak si vedou ty již zainvestované. Nejen díky tomu ČSOB Drobné získaly po svém uvedení ocenění Mastercard Awards za produktovou inovaci roku,“ říká Jan Kůrka, v ČSOB Asset Managementu zodpovědný za digitální inovace.

Právě ona hravá online forma drobného střádání a sledování stavu virtuálního prasátka je jedním z hlavních taháků této služby. Navíc je tato forma investování zcela bez vstupních poplatků. ČSOB Drobné tím boří jednu z hlavních bariér, proč se lidé zdráhají investovat. „Hlavními bariérami pro vstup do světa investic jsou v hlavách mnoha lidí právě poplatky a představa, že pro investování potřebují statisíce korun. Pro investování s ČSOB Drobnými vám stačí platební karta, pár korun, žádné poplatky a vše máte pod kontrolou, kdykoliv si vzpomenete,“ dodává Kůrka. ČSOB Drobné si můžete velmi jednoduše sjednat v mobilní aplikaci ČSOB Smart během několika minut.

ČSOB Drobné se v průběhu let neustále zlepšují a rozšiřují o další doplňkové funkce, ať už jde o Turbo či možnost službu pozastavit. Turbo násobí zaokrouhlované drobné a zvyšuje tím odkládané částky. Volit můžete mezi dvou, tří a pětinásobkem, kdykoliv mezi nimi přecházet, či se vrátit k původnímu nastavení bez Turba. Služba myslí i na ty, kteří chtějí odkládání kdykoliv pozastavit, a to až na 30 dní, po kterých se zaokrouhlování opět spustí. Spustit ho lze i dříve, či službu pozastavit opakovaně.

„Díky velmi oblíbeným doplňkovým funkcím jako jsou Turbo či pozastavení si mohou klienti Drobné přizpůsobit dle svých představ. Nyní přidáváme další funkci, která dá individuálnímu nastavení Drobných nový rozměr. Novou, velmi očekávanou, funkcí je volba fondu. Na základě informací, které o vás během pár minut získáme, vám umožníme vybrat si cílový fond. Fond, který odpovídá vašemu investičnímu apetitu. Dynamičtější klienti mohou tak své drobné nově směřovat i do akciového fondu,“ popisuje novinku Jan Kůrka.

ČSOB Drobné

Hodnota investice může kolísat, její návratnost není zaručena. Z pohledu cílového trhu je služba určená pro neprofesionální investory, kteří mají alespoň základní znalosti o investicích, profil Velmi opatrný a vyšší s doporučeným min. investičním horizontem 3 roky. Mají zájem o růst hodnoty investované částky v čase a jejich hlavním cílem je zhodnocení vložených peněz. Investice na rozdíl od běžných a spořicích účtu není ze zákona pojištěna. Podrobné informace včetně informací o poplatcích a rizicích naleznete v dokumentu Sdělení klíčových informací a v dokumentu Jak se stanovuje produktové skóre a/nebo v prospektu/statutu fondu dostupných na www.csob.cz, popř. si uvedené materiály můžete vyžádat v listinné podobě od svého bankéře.

Text nevyjadřuje názor redakce