Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů. Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce – investiční zlato. Ceník v euro je na stejné stránce – investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott&Rose).

Cena zlata láme rekordy

Cena zlata v posledních týdnech skutečně výrazně vzrostla. Dosahuje cenu přesahující 2165 USD za unci, což je jedna z nejvyšších hodnot, které byly zaznamenány. Tento růst je významný nejen pro velké investory, ale i ty pro drobné, kteří mají díky tomu příležitost výhodněji prodat zlaté slitky a investiční zlaté mince, jež drží. I když pokud nemusíte, neprodávejte. Růst ceny zlata není u konce a navíc, zlato se doporučuje jako investice na delší časové období, min. na dobu 7 let. Chrání totiž hodnotu majetku před inflací zejména v dlouhodobém horizontu.

Podle odborníků, růst ceny zlata souvisí s několika faktory, jakými jsou hodnota amerického dolaru, globální úroveň inflace a celkové politické a ekonomické klima, rovněž probíhající geopolitické konflikty. V dobách finanční nejistoty, kdy hodnota tradičních měn klesá a inflace roste, se zlato stává ještě lákavější investicí.

Vzhledem k současným vývojovým trendům analytici očekávají, že cena zlata by mohla nadále růst. Proto zlato nakupujte. Zlato je příležitostí, jak zhodnotit investice, zvláště v případě, že se současný trend udrží, nebo pokud dojde k dalšímu oslabení měn či nárůstu globální nejistoty.

Jak se určuje cena zlata?

Při obchodování se zlatem na burze se často používá tzv. benchmarková cena známá i jako London fix, která je stanovována dvakrát denně na základě obchodů s tímto vzácným kovem prováděných hlavními aktéry trhu. Tato cena slouží jako vodítko pro stanovení cen zlata v různých formách, včetně zlatých mincí a slitků, které se prodávají s určitou prémii pokrývající náklady na výrobu a distribuci. Aktuální cenu zlata sledujte na Zlatemince.cz.

Investujte do kvalitních švýcarských zlatých slitků

Věděli jste, že žádná česká mincovna zlato ve formě zlatých cihel nebo slitků nevyrábí? U nás se proto prodávají hlavně zlaté cihly ze švýcarských rafinérií. Různí prodejci však nabízí stejné slitky za zcela různé ceny. Dobré je tedy vědět, kde nakoupit prestižní značky slitků, stejně tak ale za ně neplatit zbytečně více. Zlatemince.cz vám nabídnout to nejlepší a současně nejlevnější investiční zlato na trhu.

Nenechte se zlákat nabídkou méně výhodných a nejistých finančních produktů

Není zlato jako zlato. Reklama či finanční poradci často lákají investory do investování do virtuálního zlata. Avšak tou správnou investicí je pouze fyzické investiční zlato – zlaté slitky, případně investiční zlaté mince. Rozhodně se, co se týče zlata, oplatí být konzervativním. Neinvestujte ani do spoření do zlata, ale ani do akcií zlato těžících firem. Jak si můžete být jisti, že nejde o nadhodnocené akcie již téměř vytěžených dolů? Neexperimentuje. Zlaté cihly jsou prostě zlaté cihly!

 

Text nevyjadřuje názor redakce