Bufetů a bister na základních, středních školách, ale i ve veřejných budovách ze sítě ReFresh Bistro je nyní po celé ČR více než 60. Další přibývají a zapojit se můžete i vy. ReFresh Bistro totiž hledá nové franšízanty.

Nejzajímavější franšíza roku 2023

Patřit pod nějakou franšízu samozřejmě znamená odvádět jí poplatky ze svého zisku. Také to s sebou ale přináší značné usnadnění začátků. Vstoupíte do procesu, který je zajetý. Do podnikání, u něhož nehrozí neúspěch, protože už roky velmi dobře funguje. Získáte podporu od někoho zkušenějšího a nebudete na vše sami.

komerční článek

 

Spolupráce v rámci franšízy se pochopitelně liší. V ReFresh Bistro ale vše funguje na jedničku. Potvrzují to jak sami franšízanti, tak třeba i ocenění Nejzajímavější franšíza roku 2023. Tu ReFresh Bistro získalo v soutěži Podnikatelka roku, kam se zapojila Lucie Remer, generální ředitelka ReFresh Bistro.

Porota v soutěži kladně hodnotila motivovaný přístup, zodpovědnost za práci, vztah ke kolegům a zaměstnancům i nastavenou strategii. V celé franšíze panuje rovnocenný přístup, necítíte se jako podřízený zaměstnanec, ale spíš jako obchodní partner. Ostatně všichni ve franšíze pracujete na společném cíli – přinést do českých škol zdravé pokrmy za přijatelné ceny.

Jak probíhá zapojení do franšízy?

Chtěli byste začít podnikat a zapojení do franšízy se vám zdá jako dobrý nápad, protože vás to zbaví hodně starostí? Měli byste být připravení se učit spoustu nových věcí. Nepotřebujete žádné předchozí znalosti a zkušenosti, daleko cennější je nadšení pro věc a ochota se zdokonalovat. Do začátku potřebujete v podstatě jen vstupní investici ve výši pár stovek tisíc korun. Platíte franšízový poplatek ve výši 50 000 Kč, vratnou kauci ve výši 50 000 Kč a poté jen spoluúčast na vybavení pobočky, tento výdaj se pohybuje ve výši asi 70 až 200 000 Kč. Hodně záleží na velikosti konkrétní pobočky. Pokud se rozhodnete převzít již zajetou pobočku, budete místo vybavení platit odstupné.

Na začátku vám ReFresh Bisro pomůže zavést všechny procesy. Zajistí vám pronájem prostor i zaměstnance, zásobování za nejlepší možné ceny, marketingovou podporu, nastavení a správu IT systémů (například pokladní systém). Dokonce vám poskytne manažerské, personální a provozní zaškolení.

Je to v podstatě takové podnikání na klíč. Vše je připravené, a tak nebudete mít žádné zbytečné starosti s administrativou ani realizací. Na základě zkušeností s desítkami poboček je všechno vypilované k dokonalosti a je naprosto jisté, že se vám počáteční investice do několika měsíců vrátí. Přesná doba návratnosti specifikovat nelze, vždy záleží na tom, jak velká pobočka je, jaký je zájem ze strany školy atd.

Když se franšízant stane full time podnikatelem

Pokud začnete s provozem jedné pobočky ReFresh Bistro, počítejte s časovou investicí asi tři dny týdně. Někteří franšízanti si ovšem pod svá křídla vezmou rovnou více poboček a pracují takto na full time. Je to práce pestrá, která s sebou nese všechny plusy a mínusy podnikání. Jen máte daleko jednodušší cestu než podnikatelé, kteří jsou na všechno sami. Kromě toho vás může hřát u srdce pocit, že se podílíte na něčem dobrém. ReFresh Bistro má vychytaný sortiment, ve kterém si každý zákazník najde to své. Čerstvé zapečené tousty, jogurty s müsli, ale i sladkosti – aspoň pro ty, co je mají pamlskovou vyhláškou povolené.

 

Text nevyjadřuje názor redakce