Na úpatí Bílých Karpat, kousek od Veselí nad Moravou, se nachází nově zrekonstruovaný historický mlýn, který se pod rukama zkušených architektů a designérů proměnil v unikátní boutique hotel s restaurací. Galerie Mlýn neposkytuje pouhé ubytování, ale skutečně exkluzivní zážitek s důrazem na individuální přístup ke každému hostovi.

Nechte se okouzlit zdejším geniem loci, rozmazlete své chuťové buňky ve vynikající restauraci nebo se vydejte na prohlídku historického vodního mlýna. 

V pokojích hotelu Galerie Mlýn najdete historické prvky a moderní vybavení.
V pokojích hotelu Galerie Mlýn najdete historické prvky a moderní vybavení., Foto: Galeriemlyn.cz

Ubytujte se klidně desetkrát a pokaždé jinak

rodinném hotelu Galerie Mlýn na vás bude dýchat historie, útulnost a autentičnost doslova na každém kroku. Každý pokoj je zde jedinečný, takže vás ubytování neomrzí ani během opakovaných návštěv. Velkorysé pokoje v sobě snoubí citlivě zrestaurované historické prvky a stylové moderní vybavení. Designéři při navrhování interiérů i exteriérů kladli důraz zejména na útulnost, komfort a zachování jedinečné atmosféry.

Samozřejmostí je plnohodnotné vybavení od minibaru, trezoru, Smart TV, internetové televize až po kávové a čajové sety Nespresso či přírodní kosmetiku. Díky tomu, že hotel ubytovává pouze dospělé a děti od 15 let, je jako stvořený pro ničím nerušené romantické či relaxační pobyty

Užijte si ničím nerušený klid.
Užijte si ničím nerušený klid., Foto: Galeriemlyn.cz

Špičková hotelová restaurace nadchne i nejnáročnější gurmány

Restaurace hotelu Galerie Mlýn je zaměřená na československou kuchyni v moderním provedení. Pro přípravu jídel zdejší kuchaři pečlivě vybírají ty nejkvalitnější lokální suroviny. Restaurace podává obědová menu, stálou nabídku i degustační menu, které slibuje jedinečný gastronomický zážitek. Na své si přijdou i vegetariáni a po domluvě restaurace vyjde vstříc i jiným specifickým požadavkům. Nabídku jídel perfektně doplňuje výběr exkluzivních vín.  

Stylová restaurace nabízí i degustační menu.
Stylová restaurace nabízí i degustační menu., Foto: Galeriemlyn.cz

Restauraci vede známý šéfkuchař Martin Fišer, který dlouhá léta sbíral zkušenosti ve vyhlášených kuchyních v Česku – pracoval pod vedením šéfkuchaře Radka Šubrta, s Janem Punčochářem v Le Terroir, ve fine dining bistru Bistrot 104 či v brněnské restauraci Vittorio. Pět let pracoval také jako sous chef v hotelu Savoy ve Špindlerově Mlýně.

Galerie Mlýn vás uchvátí bohatou historií a magickou atmosférou

Historie žeravského mlýna a přilehlého stavení sahá až do 15. století. Za tu dobu se stal dějištěm mnoha historických událostí i pozoruhodných osobních příběhů. Dodnes se k mlýnu vážou četné pověsti i vzpomínky místních pamětníků.  

Atmosféra v Galerii Mlýn je přímo magická.
Atmosféra v Galerii Mlýn je přímo magická., Foto: Galeriemlyn.cz

V domě žil a tvořil také Miroslav Navrátil, jeden z nejvýznamnějších designérů sedacího nábytku 50. až 70. let minulého století, jehož ikonické pohovky byly dlouhou dobu nedílnou součástí československých domácností. Od dcery pana Navrátila zakoupili objekt současní majitelé, kteří zde na jeho počest vytvořili malou galerii jeho návrhů, fotografií a dalších dokumentů. 

Dnes je vodní mlýn dominantou a srdcem hotelu Galerie Mlýn. Nahlédněte do jeho fascinujících dějin a tajemství – pro ubytované hosty hotel nabízí individuální prohlídky zdarma. 

Text nevyjadřuje názor redakce