Prozkoumejte zvýhodněnou nabídku na vozy z rodiny Ford Transit.

Pokud dáte někomu do ruky tužku, aby nakreslil dodávku, vyjde mu obvykle klasický velký Transit.  Auto, správně označené jako Ford Transit Van, se nabízí v nesčetném množství provedení. Základem je výběr pohonu, přičemž lze volit přední, zadní i všech kol nazvaný AWD. K dispozici jsou tři délky a také dvě výšky karoserie. Každý si tak vybere ideální velikost podle toho, co potřebuje.

Vedle dvou- až třímístného Vanu s velkým nákladovým prostorem jsou k dispozici také vícemístné varianty a provedení podvozek vhodné pro nejrůznější nástavby.

Výběr panuje i mezi pohonnými jednotkami. Vznětový čtyřválec EcoBlue se prodává s výkony od 77 do 121 kW, přičemž ho lze podle verze kombinovat se šestistupňovou manuální, ale i osmi- nebo desetistupňovou automatickou převodovkou.

Drží krok s trendy

Moderní trendy ale velí k elektrifikaci, a tak si zastánci provozu bez lokálních emisí mohou volit Ford Transit s elektrickým pohonem označený jako E-Transit. To může být výhodou pro ty, kteří potřebují auto „zapřáhnout“ v náročném městském a příměstském provozu, kdy naftové motory při pomalém popojíždění a častém startování trpí. Navíc na nákup užitkového elektromobilu lze využít dotaci ministerstva průmyslu a obchodu až do výše 300 tisíc korun, čímž se cenově přiblíží ke spalovacím vozům.

K mání jsou hned dvě verze, a to o výkonu 135 a 198 kW, přičemž maximální dojezd na jedno nabití může být až 309 kilometrů (WLTP). Navíc není nutné dlouho čekat, protože Transit zvládne velmi rychle doplnit energii. V tomhle směru je tedy plně srovnatelný s osobními elektromobily. Na rozdíl od nich ale nabídne nejrůznější konfigurace v počtu dvou až šesti sedadel.

Osobním vozům se ale velký Transit Van blíží i dalšími parametry. Kromě vyhřívaného čelního skla, které pomůže v našich zeměpisných šířkách v zimním provozu (kdo by se chtěl namáhat se škrabkou na tak velkém čelním skle?), je vůz vybaven i systémem Ford Easy-Fuel, který zamezí tomu, aby řidič omylem nenatankoval benzin místo nafty. To pomůže hlavě v provozech, kde se lidé za volantem vozu často střídají a mohou se jednoduše zapomenout.

Velkou devízou inovovaného Transitu je ovšem integrace nejnovějšího multimediálního systému SYNC4, který najdeme v osobních Fordech. Má velký dotykový displej s jemnou a přehlednou grafikou, rychlé reakce a proto se i jednoduše ovládá. Samozřejmostí je kompatibilita s Apple CarPlay i Android Auto.

Vyberte si svůj Transit z nabídky skladových vozů na fordskladem.cz

 

Text nevyjadřuje názor redakce