Čím oslovuje velká firma jako je STRABAG potenciální zaměstnance?
Práce ve stavebnictví je zajímavá především tím, jak je pestrá, jak spojuje exaktní technické myšlení s kreativitou a přináší hmatatelné výsledky. Nabízí stabilitu, férové ohodnocení, rovné příležitosti pro všechny, další vzdělávání a otevřenou kulturu komunikace. Naší výhodou je i to, že díky množství poboček, které máme v regionech, můžeme lidem nabídnout práci v blízkosti jejich domova prakticky v celé republice. Při náboru je pro nás nejdůležitější sdílení společných hodnot. 

Karin Bílková, vedoucí oddělení People and Culture společnosti STRABAG a.s.
Karin Bílková, vedoucí oddělení People and Culture společnosti STRABAG a.s., Foto: Stephanie Kristl

Jsme stavební firma, která se stále rozvíjí a jdeme naproti všem výzvám, které s sebou doba přináší. Podporujeme nové technologie a inovace, prosazujeme digitalizaci. Budoucnost stavebnictví ale vidíme nejen v moderních technologiích, ale také v zodpovědnosti vůči životnímu prostředí. Planetu Zemi máme pouze jednu a musíme jí uchovat i pro příští generace. Stanovili jsme si proto velmi ambiciózní cíle i pokud jde o udržitelnost a zejména snižování uhlíkové stopy. Formovat tvář stavebnictví budoucnosti směrem k digitalizaci a udržitelnosti ale můžeme pouze tehdy, pokud naši lidé sdílí stejné hodnoty. Právě proto je pro nás důležité být s našimi zaměstnanci hodnotově na jedné lodi. Nechceme lakovat věci na zeleno ani na růžovo, v mnoha ohledech se ještě musíme zlepšit, ale své cíle si umíme pojmenovat a dokážeme za nimi jít.

Individualista nebo týmový hráč? Kdo je pro vás ideální kandidát?
Vzhledem k velikosti a komplexní povaze projektů, na kterých pracujeme, je to v každém případě týmový hráč. S přibývajícími zkušenostmi samozřejmě lidé dozrávají v silné individuality, což je dobře, ale je nezbytné, aby ani poté neztratili schopnost táhnout se svými kolegy za jeden provaz. Tým snů tvoří mix různých osobností, které se doplňují svými dovednostmi, znalostmi i zkušenostmi. Tím se samozřejmě dostáváme k tématu diverzity, kterou vnímám jako zásadní. Pozornost v tomto směru věnujeme nejen tomu, abychom měli věkově různorodé týmy, ale také tomu, aby byly kariérní příležitosti otevřené mužům i ženám. Podpora žen a jejich odborného růstu je pro nás velmi aktuálním tématem a věnujeme jí v celém koncernu velkou pozornost.

Komerční článek

Stavebnictví je ale stále vnímáno spíše jako mužský obor, nebo to již neplatí?
Některé změny se dějí pomalu, ale to neznamená, že se nedějí. V technických profesích stále převládají muži, ale máme ve svých řadách kolegyň, které dokazují, že ženy se mužům i v těchto pracovních pozicích vyrovnají. Jen se nesmí nechat odradit předsudky nebo na tyto předsudky narazit. A tomu se právě snažíme zabránit. Věříme také, že je třeba ženy podpořit, pokud mají zájem svou kariéru rozvíjet – nikoliv kvótami, ale vstřícnými podmínkami, např. pokud jde o návrat z mateřské dovolené, pracovní dobu nebo rozvoj odborných a osobnostních kompetencí. V týmech je ideální mít zastoupené muže i ženy, mladší i starší kolegy – každý přináší svůj úhel pohledu, svou zkušenost, a to je cestou k nejlepším řešením.

Text nevyjadřuje názor redakce

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist