Skupina Fostra v září otevře celkem deset tříd na čtyřech specializovaných gymnáziích, které připraví své studenty na další studium na prestižních vysokých školách, na život ve 21. století a úspěšné budoucí kariéry. Vedle všeobecného gymnázia se mohou žáci rozhodnout pro česko-anglické gymnázium, evropské gymnázium nebo česko-ukrajinské gymnázium.

„Studenti gymnázií Fostra získávají všeobecný přehled, znalosti, dovednosti a klíčové kompetence pro 21. století. Věříme, že díky interaktivní výuce, individuálnímu přístupu ke každému ze studentů a zaměření na rozvoj jejich dovedností připravujeme naše studenty nejen na další studium, ale také na úspěšný život v dnešním světě, “ řekla ředitelka skupiny Fostra Sendra Keyzlarová.

Gymnázia Fostra učí studenty poznat své slabé i silné stránky, porozumět jim a umět s nimi efektivně pracovat. Vzdělávání ve skupině Fostra stojí na třech pilířích – rozvoj osobnosti studenta s cílem formovat z něj mladého člověka, který si uvědomuje své místo ve společnosti, kompetence 21. století jako je kritické myšlení, kreativita, schopnost učit se a sebepoznání, které jsou důležité pro rychle se měnící svět a společenská odpovědnost, která vede studenty k tomu, aby se aktivně zapojovali do občanské společnosti.

Všechny třídy jsou poskládány tak, aby v nich byl optimální počet studentů, díky tomu vznikají ideální podmínky pro vzdělávání a rozvoj. Tým odborníků pracuje se studenty tak, aby odhalovali své talenty, rozvíjeli je a učili se, jak s nimi pracovat. Skupina Fostra dopřává svým studentům prostor pro formování osobnosti, vlastních názorů i kritického myšlení.

V rámci gymnázií Fostra se výuka řídí vlastní interní metodikou, jejíž hlavní myšlenkou je interakce a frontální výuka se střídá se skupinovou. Všechny vyučovací hodiny mají danou strukturu a vzájemně na sebe navazují. Výuka klade důraz mimo jiné na anglický jazyk a interaktivní výuku, do které je zapojena také spolupráce a rozvoj vzájemných vztahů mezi ročníky.

V novém školním roce otevře skupina Fostra dvě nová gymnázia – evropské gymnázium Fostra Europea a česko-ukrajinské gymnázium Fostra Pontia. Otevření těchto gymnázií ocenili také ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláš Bek, radní pro školství a sport Hlavního města Prahy Antonín Klecanda a Chargé d’affaires Ukrajiny v České republice Vitalij Usatyj.

Více informací najdete na webových stránkách fostra.cz

Komerční článek

Text nevyjadřuje názor redakce

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist